Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Habcsók kérdés! Meddig eltarth...

Habcsók kérdés! Meddig eltartható?

Figyelt kérdés

Ma csinálnám ezzel a recepttel: [link]


Szombaton használnám fel szülinapra

A kérdés hogyan és hol tároljam hogy ne legyen baja szombatig? Kibírja addig egyáltalán?



2022. márc. 24. 06:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki van rendesen szárítva, tuti nincs belül nedves folt? Ha igen, akkor 3 hónapig simán eheted!
2022. márc. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szuper , akkor ma megcsinálom! De hol tároljam? Hűtőben a párától nem lesz baja? Tegyem dobozba vagy mi? Köszi a segítséget!
2022. márc. 24. 06:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen szárazon egy dobozban vagy zacskóban elvan, tegyél a sorok közé 1-1 kocka papírt, így nem is törik. Hűtőbe ne tedd, mert felszívja a párát!
2022. márc. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. márc. 24. 07:14
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem sikerül, 3x futottam neki mindig elfolyt
2022. márc. 24. 07:48
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

#5

Elolvastam a recepted és nekem furcsa.

Én mindenféle recept nélkül csináltam habcsókot karácsonyfadísznek - semmi víz, (szirup?ez meg milyen marhaság?) csak tojásfehérje meg cukor, csipet só - és tökéletes.

Csak a szárítással kell vigyázni a sütőben, hogy ne barnuljon meg.

De tessék, itt egy recept:

[link]

2022. márc. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

A kérdező receptje is jó, valószínűleg a szirup nincs rendesen besűrítve, azért nem áll össze. A szirup akkor van kész, ha a kanálról nem vízszerűen folyik, hanem sűrű. Mindezt úgy, hogy a cukor ne égjen meg. Ha így csinálod, akkor a tojásfehérje megfelelő hőkezelésére nem kell már ügyelni.

A 6-os receptje sokkal egyszerűbb, viszont itt csak a sütőben van hőkezelve a tojásfehérje, sokkal jobban oda kell figyelni a szárításnál. Megfelelően alacsony hőmérsékleten (ha képes rá a sütő) szárítsd addig, amíg a habcsók közepe is totálisan kemény, száraz (nem nyúlik, nem kissé ragacsos, hanem egyértelműen ugyanolyan száraz, mint kívül).

2022. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Csináld Bebepiskóta receptjét. Youtubeon van videó
2022. márc. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2022. márc. 24. 19:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!