Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan főzzek “babgulyást”?

Hogyan főzzek “babgulyást”?

Figyelt kérdés

No persze ez egy kicsit más, mert ilyen húsokat sikerült szereznem. Teszek bele füstölt, nyers combsonkát és sertéslapocka gulyáshúst. Meddig főzzem ezeket kb. mielőtt beleteszem majd a zöldségeket és a beáztatott babot? Nyilván kóstolgatom majd hogy mennyire puha a hús, de milyen időre számítsak mégis?

Után teszek bele sárgarépát, fehérrépát(vagy szárzellert, nem tudom melyik 😀) és majd krumplit is.


Annyi “modern” kaját főztem már, aztán most jönnek a klasszikusok. :)


2022. márc. 16. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Nekem egy órát fő a hús, aztán még 20 percet a zöldségekkel. Ha letelt a 20 perc akkor dobom bele a konzerves babot és kezdem el bele szaggatni a galuskát vagy beledobálni a csipetkét. Azok még kb 10-15 percet főnek, jó nagyokat szoktak bele szaggatni.

Hogy áztatott bab mikor megy bele, azt abszolút nem tudom. 🤷🏻‍♀️

2022. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Joszivvel ajanlom ezt a 13 perces videot, ennel jobban nem tudom leirni. A hus fozeset el fogod tudni talalni kostolgatassal. Ezt a receptet gaztuzhelyen is jol el lehet kesziteni, nem csak bogracsban. A Szoky Konyhaja sorozat kivalo a youtube-on, de vannak mas jeles szakacsok is, akiket erdemes figyelni.


https://www.youtube.com/watch?v=3TcAyFS_nZc

2022. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én elöször külön-külön megfözném majdnem teljesen puhára a füstölt húst, a friss húst meg a babot - ugyanis ezek nem egyforma gyorsan készülnek el, söt mindegyiknél attól is függ, mennyire öreg a hús meg a bab.

Ha nagyjából puhák, akkor a zöldségeket elkezden fözni, és ha már ezek is közel jók akkor teszem bele a babot meg a húsféléket, kisideig fözöm együtt, beleszaggatom a csipetkét/galuskát és kb még 10 percig fözöm, amíg az is kész lesz.

2022. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!