Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kikészít a főzés!!! Hogy...

Kikészít a főzés!!! Hogy lehet egy négy tagú családra négy felé főzni???

Figyelt kérdés
A férjem csak mirelit hamburgert meg pizzát eszik. A nagyobbik fiam nagyon leveses, ahogy én is, a kicsi meg a leves kivételével mindent megeszik. Annyira elegem van, négyünkre négy felé főzni, amit megfőzök nagy része a kukában végzi. Emiatt már tiszta szívemből gyülölök főzni, sajnálom az erre elpocsékolt időt, arról nem is beszélve hogy főzés után még egy órát takarithatom a konyhát. Nagyon nagyon elegem van ebből...
2022. márc. 5. 19:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
64%

Számomra felfoghatatlan, hogy egy felnőtt ember képes mirelit kaján élni 😮 Fel kellene fognia, hogy mennyire egészségtelen és konkrétan minden egyes évessel magát pusztítja. Hiába finom, ha közben tönkre tesz, egy felnőtt ezt mérlegelje már basszus. Amúgy miért nem főz ő is?

Mi mind a ketten főállásban dolgozunk, de magunkra főzünk, mert úgy egyszerűbb és gyorsabb mindenkinek (+én vega vagyok, ő meg heti 1-2x eszik húst).

Szóval szerintem vond be a férjed is, legyen egy egészséges és tudatos kapcsolata az alapanyagokkal, ételekkel. Sok dologban tudnak a fiúk is segíteni: előkészítés, takarítás. Sok terhet le tudnának venni rólad.

2022. márc. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
14%

A kérdés inkább az, hogy két ilyen akaratgyenge batár felnőtt miért gondolta, hogy jó ötlet két gyereket is nemzeni...


Az gondolom fel sem merül bennetek, hogy a szülői felelősség része az egészséges, teljes étkezésre nevelés is, ugye? Nem, nálatok "leveses a gyerek", apuci meg mirelit pizzát hajlandó csak zabálni.


Menjetek el közösen dietetikushoz, hogy ne ilyen tragédia legyen az életetek.

2022. márc. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Talán ez egy kamu provokatív kérdés de azért válaszolok hátha nem és még visszatér a Kérdező is kommentben. Te ezelőtt a helyzet előtt sem szerettél főzni igaz? Mert tényleg nem egy nagy logikai kérdés a helyzet könnyen kezelhető mégis "kikészülsz" benne és "utálod". Nem értettem miért nem javasolták itt is rögtön a rendelést. Ne haragudj de ha "nagy része a kukában végzi" akkor mindenképpen jobban megérné ez a verzió. Én is arra gondoltam férjeddel kapcsolatban, hogy autista lehet vagy más hasonló jellegű problémája lehet, mert nyilván tudod, hogy ez nem normális dolog.
2022. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
76%
A kerdező kenyeztette el őket. En a legelső pillanattól gfogva se főztem volna többfelét...
2022. márc. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem biztos hogy kamu.


Nálunk az hagyján, hogy ahányan vagyunk, annyi intolerancia, oké, de emellett a kicsinek éveken át volt a "csak tészta"-mánia, a nagynak meg a hús hússal.

De a pörkölt az nem, a csirke nem, a gomba pfuj, a levesek közül kettő......


Szóval, na ez úgy működött, hogy oké általában mindenmentesen főztünk (mert azért egy gluténhiba napokig fáj), viszont leves+főételt.

Akinek nem tetszett, az szendvicset evett, vagy melegszenydvicset - ha ebédre, akkor ebédre is.

2022. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!