Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kikészít a főzés!!! Hogy...

Kikészít a főzés!!! Hogy lehet egy négy tagú családra négy felé főzni???

Figyelt kérdés
A férjem csak mirelit hamburgert meg pizzát eszik. A nagyobbik fiam nagyon leveses, ahogy én is, a kicsi meg a leves kivételével mindent megeszik. Annyira elegem van, négyünkre négy felé főzni, amit megfőzök nagy része a kukában végzi. Emiatt már tiszta szívemből gyülölök főzni, sajnálom az erre elpocsékolt időt, arról nem is beszélve hogy főzés után még egy órát takarithatom a konyhát. Nagyon nagyon elegem van ebből...
2022. márc. 5. 19:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem is az a kérdés, hogyan lehet, hanem miért szükséges. Főzz egyfélét! Éhes ember nem válogat.
2022. márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Készíts egyfajta ételt, aztán ha valakinek nem tetszik, akkor nem eszik belőle. Nekem anyukám sokszor főz olyat, amit tudja, hogy nem szeretek, de ő igen, pl. ha körömpörköltet, de akkor max. én csak köretet eszek egy kis szafttal, és meg van oldva. Csinálsz egy levest meg valami más főtt ételt, amit te is szeretsz, aztán meg van oldva. A férjed meg csak be tud tolni a sütőbe egy pizzát...
2022. márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%
A mirelit hamburgert meg a pizzát nem kell főzni, azt megcsinálja magának a férjed. Főzöl levest meg főétel, ahogy mindenki más is. De ez még így is csak 3, hol a 4.? És hol a probléma? Főzz kevesebbet, ha megmarad vagy fagyaszd le. És itt hol a probléma? Rendet rakni szintén mindenkinek kell, ott hol a probléma?
2022. márc. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%

Tudod, megszoksz, vagy megszöksz. Nálunk sem szeret mindent mindenki. DE, mindig van itthon felvágott és süthetős zsemle, ha valakinek nagyon kopog a szeme, és nem kell neki a gulyáslevesem, akkor eszik szendvicset. Nem érdekel a bociszem, meg az efélék, vagy a hűtőnyitogatás. Én pl csak üveges lecsót csinálok, és törtkrumplival eszem, férjem meg ettől hányik. Hát aznap rántottát vacsorázik, amit ő maga készít. :)

Nem vagy te szolga, hogy 4 felé főzz, ezt gondold át. Férjed meg egy tapló, hogy csak gyorskaját hajlandó enni. Kérdezd meg tőle, hogy ennyire xarul főzöl, vagy ilyen jól keres, hogy neki mindennap mehet az 1000 Ft-os pizza meg hambi külön?

2022. márc. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

A férjeddel megpróbálhatnál kicsit egészségesebb ételeket is elfogadtatni. Így hamar meghízik, cukorbeteg lesz vagy szívrohamot kap, és nem lesz hosszú életű, ha pedig igen, akkor jó eséllyel 70 év felett demens lesz.

Szóval próbálj kicsit tájékozódni, mi lenne egészséges és a családot elkezdeni szoktatni.

A másik, hogy több napra főzzél, ami marad, fagyaszd le, következő héten épp olyan jó.

Én amúgy hat emberre főztem négyfélét, szóval abszolút megértelek, hogy megterhelő. Volt néhány étel, amit mindenki megevett, de nem sok.

Néha leültünk egyezkedni, hogy mi legyen, aztán a következő héten ezeket sorra vettük :) Hol működött így, hol nem. Próbálkozni kell.

2022. márc. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
58%

"Főzöl levest meg főétel, ahogy mindenki más is."


Na még csak az kéne. Lehet, hogy te egy kis konyhatündér vagy, aki fakanállal a seg*ében született, de más örül ha munka után haza ér, foglalkozik a gyerekkel, a férjével és még én időt is tölt magával. Én például csak hétvégén csinálok teljes menüsort (leves, második, süti), a többi naponon egytál étel van. Nehogy már a kérdezőnek a ku*va anyját. :D Nem az volt a kérdés, amire te válaszoltál, hogy minden háziasszony milyen tökéletes.

Én sem tűrném, ha férjem 10 éve nem enne a főztömből soha.

2022. márc. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
Aki éhes, nem válogat. Ha főzöl egyfélét (leves és főétel), akkor az, aki éhes, fog belőle enni, aki meg nem, az nem eszik. Ha megéhezik, vagy rájön, hogy az is jó, amit te főztél, még ha nem is a kedvence, vagy elkészíti magának, amit szeretne. Például a mirelit pizzát és hamburgert még a férjed is el tudja készíteni magának, ha ennyire szereti. Nem kell, hogy megvárjon vele téged.
2022. márc. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%
Én például utáltam mindig is a gombát, káposztát, karfiolt stb. persze nem hányósan voltam tőlük rosszul, szerintem max nem is kóstoltam őket, csak viszolyogtam. Aztán anyám addig addig csinálta, muszáj voltam bele enni, mert már untam a szendvicset. 2-3 alkalomig csak nyammogtam rajta, 2-3 kanallál ettem belőle. Azóta meg ha anyám főz, mindegyikbe beleeszik kisebb nagyobb részt, mert valamit enni kell. Te csak hagyod magad csicskának nézni ebbe gondolj bele.
2022. márc. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%
Senki nem mondta, hogy naponta főzzön levest meg főételt, 6-os, hanem hetente 2-3-szor. Azt munka után is meg lehet csinálni, és vannak 10 perces levesek is.
2022. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
Főzz levest és valami főételt.
2022. márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!