Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sonkàs gombàs tejszínes...

Sonkàs gombàs tejszínes tésztàt szeretnék csinàlni de nincs alapporom mivel füszerezzem?

Figyelt kérdés
Eddig én amatör mòdon porbòl csinàltam pl carbonara vagy tejszínes alappor.
2022. jan. 26. 07:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Adott gomba sonka fözötejszín csavart tészta sò bors
2022. jan. 26. 07:46
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mellé én még fokhagymát tennék bele
2022. jan. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Az alapporokat jobb, ha teljesen elfelejted, mert azok föként vegyszerekböl állnak, nem egészségesek. Inkább vegyél jópár különbözö füszert (nem füszerkeveréket) és azokat használd.


A kérdésedhez: hagymat, ha szereted, fokhagymát is apríts fel kicsire, kevés olajon forrósítsd fel, tedd hozzá a soknkakockákat, és kicsit süsd össze. Tegyél rá borsot (sót elöször ne, mert a sonka alapból sós), tehetsz rá oreganot, bazsalikumot, majorannát, tárkonyt vagy amit szeretsz és van otthon, de egyszerre maximum két félét, öntsd hozzá a tejszínt és lassú tüzön fözd kb 20-30 percig. Ha akkaor még túl folyós, vagy forrald be erösebb lángos, kevergetve, vagy esetleg kevés keményítövel sürítsd be kicsit.

A tésztát megfözöd, ahogy szoktad, leszüröd, és összekevered a mártással.

2022. jan. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
A 3-as vagyok, a gombát kifelejtettem a leírásból, értelemszerüen a sonkával együtt kell beletenni a mártásba.
2022. jan. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
A gomba alá tennék kevés hagymát (nem pörköltet akarok főzni) amikor már kidobta és elfőtte a levét, akkor rá a sonka, só-bors-tejszín és többet nem variálnék vele.
2022. jan. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tejszínes mártásba nekem mindig passzol a szerecsendió is, mint fűszer, de abból csak nagyon minimális kell. Illetve tutira tennék bele őrölt fokhagymát is a só-bors mellé.
2022. jan. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
dinsztelt hagyma, fokhagyma, só, bors, szerecsendió is mehet, akar friss petrezselyem is, vagy szárított.
2022. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Fokit tennék bele, borsot, és egy mokkáskanál majoránnát.
2022. jan. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy kiváncsiságból: a 3-as miért lett lepontozva, amikor kb ugyanazt írta, mint a többi válaszoló?
2022. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
10, Gondolom, mert nekiállt kioktatni a kérdezőt az alapporok használatáról.
2022. jan. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!