Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen muffin sütőformát...

Lolo98 kérdése:

Milyen muffin sütőformát érdemes venni? Melyiket miért ajánljátok?

Figyelt kérdés
Alumínium vagy szilikon.
2022. jan. 20. 17:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A szilikonost szeretem használni, mivel nem kell kikenni, mégis könnyen kijön a süti. De mosogatógépbe hiába rakom, fehér “kicsapódás” lesz rajta. Kézzel is nehéz mosni a kis sarkokat, és egyes szilikon fajták (kenyér forma, lapos tepsi forma, mindkettőt a Tesco-ban vettem régebben) foltosak maradnak a sütés nyomoktól, akárhogy suvickolom.
2022. jan. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A szilikonos muffin nem biztos, hogy az igazi, de jó.
2022. jan. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. jan. 21. 07:08
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem teflon muffin tepsim van, de papír kapszli helyett szilikont teszek bele, nem ragad bele és sokkal könnyebb elmosni. A süteményről is könnyen kifordul belőle, nem ragad rá.
2022. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Próbáltam mindet, mikor hetente többször is muffint sütöttem.

Kétségtelenül a leggyorsabb a szilikonforma, hiszen könnyű elmosni, nem kell kapszli, blabla. Ugyanakkor nehezebb sül át, mint ahogy itt már írta valaki, meg hát mégiscsak műanyag, vagy mi.


A legtutibb, és legjobb, igaz a legpepecsebb megoldás az, hogy a rendes muffin tepsit kivajazod, kilisztezed. Mint ahogy öreganyám csinálta a piskóta sütésénél a békebeli zománctepsit. Semmilyen más esetben nem lesz finom, ropogós, mennyei kérge a muffinnak!

2022. jan. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Szerintem mind a két fajta jó. Fémet akkor használok ha többet akarok sütni, szilikont ha kevesebb kell, illetve ha különleges formát akarok. Pl. innen rendeltem cuki macisat amit imádnak a gyerekek :D

[link]

Ahogy előttem is írták, a szilikonban lassabban sül, azt vedd figyelembe. A szilikonban mikróban is megsütheted a muffinokat. Nyáron kifejezetten előnyös. :)

A fémben mindig használok papírt, nemcsak azért mert csak gyorsan átmosom a tepsit használat után, hanem mert a muffin tovább marad friss, nem szárad ki.

2022. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!