Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen muffin sütőformát...

Lolo98 kérdése:

Milyen muffin sütőformát érdemes venni? Melyiket miért ajánljátok?

Figyelt kérdés
Alumínium vagy szilikon.
2022. jan. 20. 17:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

szilikon!!!!

csak és kizárólag szilikon

egyrészt mosogatógépben gond nélkül mosható (az aluminium nem és nehéz is a mellécsöpögött rászáradt részeket levakarni)

másrészt nem kell bele abszolút muffinpapír (az aluminiumba ha nem teszel, 50-50 % az esély hogy ki is tudod szedni)

a szilikont ki lehet fordítani (mosogatásnál is egyszerűbb ha az embernek nem lenne mosogatógépe)

könnyebben kijön a szilikonból a muffin mert ugye alulról csak emgnyomod, oldalról meg sem kell lazítani vagy csak nagyon kcisit (gondolj arra milyen szenvedés szilikon helyett műanyag jégkocka tartóból kihalászni a jeget)

szilikon áltlaában 2x6, míg az aluminium 12 vagy 24 ami nem kevés. szilikonnal sinálhatsz csak 6-ot. sőt, akkor se lesz baja ha nincs mind tele és úgy sütöd

mivel a szilikon 2x6, egymásba csúzstatva kisebb helyen is lehet tárolni

illetve a szilikont tudod másra is használni, pl én forró csoki bombákat csináltam karácsonyra. vagy ha nem literenként fagyasztom a zöldségalaplét hanem kisebb adagokban akkor muffinformába teszem, ha megfagyott, gyerekjáték kiszedni és tudom pl rizottóhoz használni (de nyilván más háztartás más dolgokat fog és tud benne használni)


viszont semmiképp sem redőzöttet vagy mintásat vennék, mertnem annyira univerzális és nehéz mosni


szóval egy voks a szilikonon

2022. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teflonos van, hosszú évek óta használom, teljesen jól bevált. VEttem egyszer szilikonost is, de nekem az nyeklik-nyaklik, ritkábban használom - inkább olyan tésztákhoz, amiről tudom hogy ragadósabb.

De a tuti megoldás az, ha a fém tepsiben kapszlit használsz. :)

2022. jan. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznos választ.
2022. jan. 20. 17:50
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

ahhoz hogy nyeklik-nykli annyit tennék hozzá, hogy mi azt mindig úgy tesszük be a sütőbe, hogy kivesszük a rácsot, arra a forma és úgy töltjük meg. és ráccsal együtt megy vissza

de ezt nem nevezném hátránynak inkább módszernek

#1 voltam

2022. jan. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is teflonos. Szeretem, kényelmes használni. Vettem szilikonost is, de azt nem szeretem. Sokkal egyszerűbb a másikból kiemelni a papírral, mint nyomkodni. És én se szeretem, hogy nem stabil.
2022. jan. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
A szilikonos valami eszméletlen büdös... Alumínium tökéletes, úgyis beleteszi az ember a kis papirkakat
2022. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%

van mindkettő, de a szlikonosat jobban szeretem, mert nem kell bele a papír

egyrészt borzasztó környezetszennyező, másrészt mikor az ember megenné, a fele rajta marad beleragadva

2022. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Egyszer próbáltam szilikonosban sütni, nekem nem vált be.

Egyrészt azért, mert nem sült át benne normálisan. A külseje már szép volt, de a belseje még nem volt 100%-os, pár percet sülhetett volna meg, de a külseje miatt nem mertem.

A másik problémám az vele, hogy nem jön ki belőle a tészta teljesen maradéktalanul, tehát nem tudok másik adagot azonnal beletölteni, miután az elsőt kivettem belőle.

2022. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

A szilikon ugyebár hőszigetel mint állat.

Soha nem fog benne úgy sülni mint egy papírban, vagy fémben.


A szilikon csak egy helyen jó, de ott párban, szép lesz a külső. :P

2022. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem teflonos vált be, de teszek bele muffinpapírt.
2022. jan. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!