Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet az olaj miatt nem sül...

Lehet az olaj miatt nem sül meg a krumpli?

Figyelt kérdés
Tescos étolajjal sütök. A rántott sajt, rántott hús stb tökéletesen megsül benne. A krumpli (mindegy milyen fajta) viszont nem. Vagy elég benne, vagy nyers marad. Több fajta krumplival próbáltam, de mindig ugyanaz az eredmény. Lehet a Tescos olaj miatt?
2021. dec. 29. 12:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
7-es köszönöm, ezt ki fogom próbálni.
2021. dec. 29. 15:01
 12/19 anonim ***** válasza:
41%

Pedig az említett "tünetek" mind arra utalnak, hogy a hőmérséklet rossz, olyankor kívül megég, belül nyers.


A hőmérsékletnél arra is figyelni kell, hogy konstans legyen, tehát nagyjából ugyanolyan maradjon végig.

Normál burgonyát egyébként érdemes inkább lassan sütni, úgyis kap a végére színt, és akár picivel a teljes felpuhulás előtt kivenni az olajból, mert annyi ideig még tartja a hőmérsékletét, hogy a további 5 percben belül tökéletesen átgőzölődik, és így elkerülheted, hogy kívül túl barnára süljön.

A rendes krumpliból csinálod, c kategóriás kell, sok helyen ez rá van írva. Az a sütni való. Olyan speciálisan vannak már ezek kitenyésztve, hogy nem lehet akármit akármire használni.


Még sütni csak-csak, vannak trükkök, (darabolva áztatás, szárítás, és utána sütni, vagy forró vízben leforrázni és utána sütni...)

de fordítva semmi esély.

Mondjuk nem főzni valóból próbálsz salátát vagy petrezselymeset csinálni... Jártam már úgy, hogy szó szerint 20 másodperc alatt adta meg magát a krumpli, onnantól, hogy félkemény, odáig, hogy pürévé főtt.

Úgyhogy c-set vegyél.

2021. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
71%

...12 vagyok, még annyit az alap kérdéshez, hogy én rengeteg olcsóbb fajta olajat használok, de igazából nem tapasztalok olyan jelentős eltérést.

Étteremben dolgozom, mikor milyet hoznak.

Kunsági, meg sunny, vagy mi, mindenfélét össze vissza. Mondjuk teszkósat pont nem. De ezek ugyanazt tudják, mint a vénusz, vagy floriol...

2021. dec. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszi a kioktatást! 40 éves létemre ez rám fért. 😁

Mondtam hogy pl a Vénusz olajban nincs a sült krumplival az a gond mint a Tescos olajban. De azért köszi az okítást.

2021. dec. 29. 17:10
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon szívesen, látom, hogy rád fér!

Más téren is!

Például ha ilyen remekül kikövetkeztetted, hogy ezek alapján az olaj a hibás, akkor mi a szarnak kérdezősködsz, ha úgy is eldöntötted?


Vagy például egy kis jó modorra nevelés is bőven rád fér, ha már az anyád ezt nem tette meg!

Kioktatásról szó sem volt, csak a tapasztalataimat osztottam meg, és felsoroltam néhány hiba lehetőséget!

Mivel én meg azóta dolgozom élelmiszerekkel, mióta téged világra szartak, úgyhogy ha 3 generációra visszamész a családban, az összes tapasztalatot összeszedve, te még akkor is csak kérdezhetsz tőlem!


Na ez, kioktatás volt! Mit képzelsz te?

2021. dec. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
89%

Bírom, hisztikézik a kérdező, de mindenki nárcisztikus. 🤣

Dő nem személyeskedik, ááá dehogy.


Én pl. 44 vagyok, mégis tanulok újat. Ilyenkor akinek esze van, az megköszöni, akinek egója, az meg megsértődik. A kettő meg fordítottan arányos. 🙃

2021. dec. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Kicsit olvasd már vissza, hogy megköszöntem pl a 7-nek. Nem kioktatóan, hanem normálisan válaszolt.
2021. dec. 29. 19:49
 18/19 anonim ***** válasza:
81%

Sehol semmiféle kioktatás nem volt!

Kezeltesd a komplexusaidat, meg a paranoiádat!

2021. dec. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
79%
Röhejes és szánalmas amit egyes kérdezők folytatnak. Egy sz&r krumplit nem tud megsütni, idejön, kérdez, és ha nem azt a választ kapja amit eldöntött a bugyuta akkor megsértődik. Még egyszer leírom: tanulj meg sütni-és főzni! Tudod a kettő között vannak különbségek: például 100 fokig általában főzünk, a sütéshez ettől magasabb hőfok kell. Több száz fokon viszont már az étel nem sül, hanem megég!
2021. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!