Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet az olaj miatt nem sül...

Lehet az olaj miatt nem sül meg a krumpli?

Figyelt kérdés
Tescos étolajjal sütök. A rántott sajt, rántott hús stb tökéletesen megsül benne. A krumpli (mindegy milyen fajta) viszont nem. Vagy elég benne, vagy nyers marad. Több fajta krumplival próbáltam, de mindig ugyanaz az eredmény. Lehet a Tescos olaj miatt?
2021. dec. 29. 12:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%

Persze, vannak különféle olajak. Van az aranysárga olaj, ebben aranysárgára süthetjük a dolgokat. Meg van a halvanysárga, ebben nem lesz annyira sötét. Meg van a barna olaj, ebben sokkal barnábbra sülnek a dologok.

Meg van a fekete, ebben csak megégetni lehet.


A tescos alacsonyabb minőségi követelményeknek felel meg, ezért abban csak nyersre lehet sütni, ha rossz szériát fogsz ki.

2021. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem attól van, inkább az olaj hőmérsékletesét nem találod el
2021. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
hőmérsékletét
2021. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Próbáltad "rendes" krumplival, nem fagyasztottal? Utóbbit én mostanában hanyagolom, azt a kis pucolást kibírom.
2021. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A sültkrumpli sütéssel sosem volt gondom! Sem a hőfokkal sem semmivel sem. A Tescos olajban viszont a nem fagyasztott krumplit képtelenség megsütnöm olyanra, mint a nem Tescosban pl Vénuszban.
2021. dec. 29. 13:07
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
Akkor viszont előfordulhat. Húst sütöttél már benne?
2021. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

6.! Leírta, hogy a rántott hús abban süti.


Kérdező! Nem tudom, hányféle krumplival próbálkoztál, engem is idegesít, hogy az egyik fajta megsül finomra, a másik meg olyan, mint a fonnyadt belül nyers szottyadék. (Nem tudom szebben írni.)

Vágd kicsit vastagabbra a hasábokat, mindenképpen sárga krumplit vegyél. A forró olajba nyugodtan tegyél többet, mint egyébként szoktál. Amikor újra serceg az olaj, fedd le 1-2 percre fedővel, megpuhul a belseje, utána süsd tovább, ahogy egyébként is szoktad.

Nekem ez bejött. Kívül ropogós, belül puha. Próbáld ki, hátha...

2021. dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
7. oké, akkor ez elkerülte a figyelmem.
2021. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
14%
Megsértődhetsz: Tanulj meg sütni-főzni.
2021. dec. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es! Amig érvelni nem tudsz, csak személyeskedni, addig jobb ha csendben maradsz.
2021. dec. 29. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!