Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukorbeteg embernek hogyan...

Cukorbeteg embernek hogyan lehet süteményt sütni?

Figyelt kérdés
Barátnőmnél nemrég derült ki, hogy cukorbeteg, szeretnék neki szülinapjára sütni valamit, de ugye cukrot nem ehet, meg elvileg sima lisztet se. Hogy akkor ez hogy is van, egyszerűen a süti receptben kicserélhetem a cukrot ilyen eritritre meg a lisztet teljes kiőrlésűre? Vagy kifejezetten más receptet keressek? Mit nem szabad még beletenni? Nagyon nem értek hozzá, ezért örülnék hasonló tapasztalatú emberek segítségnek.
2021. dec. 25. 12:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%
A kristálycukornak (répacukor, szacharóz) fokozott az édesítő hatása, a xilit és eritrit kevésbé édesít, ráadásul a xilit fosat. Inkább az egyéb ízekben lehet megfelelő ízhatásokat elérni.
2021. dec. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%
Túrótorta édesítőszerrel diabetikus keksz alapon
2021. dec. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%

Aki inzulinos annak kellene tudnia mit mikor mi után eszik. Egyszerű józan paraszti ész, nem xilit és hasonló marhaságok kellenek. Hol van a dietetikusi felvilágosítás? Megtanítják egyáltalán sütni-főzni, hogy tudja már meg végre mit eszik, vagy csak várnak a csodára és eszik a baromi drága, semmire se való gyógyszereket?

A lepontozós IQ nulla, hozzá sem szóló csordaszellemnek külön gratuláció jár.

2021. dec. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
A kérdést meg tolják már át valami inzulinosba.
2021. dec. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A kérdés sütés főzéssel kapcsolatos. Barátnőm lehet tudja, hogy mit hogyan kéne csinálni, de mivel ez meglepetés lenne és én vállaltam el, de nem tudtam miket lehetne helyettük használni ezért megkérdeztem. Nem kell lepontozni az emberek válaszait, mert nagyon hasznosak. Köszönöm nektek.
2021. dec. 26. 16:29
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Inzulinos topicban kérdezz inzulinos kérdést.
2021. dec. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy. Neki kell annyi eszének lennie, hogy tudja mit mikor mennyit eszik.
2021. dec. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
32%

Az eritritnek borzasztó mellékíze van. Inkább xilit vagy maltitol (ezeket nem mindenki gyomra bírja)


A liszt 30%-a lehet sima fehérliszt

2021. dec. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Utolsónak, köszi, főleg az íz miatt is félek, hogy nem lesz jó.
2022. jan. 2. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!