Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukorbeteg embernek hogyan...

Cukorbeteg embernek hogyan lehet süteményt sütni?

Figyelt kérdés
Barátnőmnél nemrég derült ki, hogy cukorbeteg, szeretnék neki szülinapjára sütni valamit, de ugye cukrot nem ehet, meg elvileg sima lisztet se. Hogy akkor ez hogy is van, egyszerűen a süti receptben kicserélhetem a cukrot ilyen eritritre meg a lisztet teljes kiőrlésűre? Vagy kifejezetten más receptet keressek? Mit nem szabad még beletenni? Nagyon nem értek hozzá, ezért örülnék hasonló tapasztalatú emberek segítségnek.
2021. dec. 25. 12:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt, de rengeteg más liszt is van, ami jó. Illetve használj eritritolt, mert az természetes, de ha nincs más, akkor igazából bármilyen édesítő megteszi, de én eritritolt ajánlok. Vagy ha nincs az, akkor eritrit, vagy stevia (mondjuk szerintem annak elég rossz mellékíze van). Illetve minden sütit meg lehet neki is csinálni, nem kell kifejezetten cukorbetegeknek való receptet keresni. Én is cukorbeteg vagyok, és pl. általában teljes kiőrlésű lisztet használok, eritritolt, illetve pl. vaníliás cukorból is van cukormentes változat, akkor ha kell kakaópor, akkor ott is cukrozatlan kakaóport használj... Bármilyen sütit megsüthetsz neki. Ha van konkrét ötleted, hogy milyen sütit akarsz, akkor ha írsz privátba, akkor segítek, és megmondom, hogy mit mivel lenne jó ötlet kiváltani (szerintem).
2021. dec. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

#1-es vagyok.


De amúgy szerintem a legfontosabb a liszt, meg a cukor kérdés, hogy azt mindenképp helyettesítsd. De amúgy tényleg, kb. mindent meg tudsz csinálni cukorbetegnek is. Pl. habtejszínből is van cukormentes változat, mascarponéból is van olyan változat, amiben kevesebb a cukor, meg minden. Szóval mindent tök jól ki lehet váltani, szóval tényleg, csak nézz ki egy receptet, bármit, és utána majd átírod úgy, hogy egy cukorbeteg embernek is jobban megfeleljen (amiben tudok segíteni is).

2021. dec. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

Xilit is jó. Ha az édesítő térfogatára nincs szükség, akkor folyékony édesítőket is használhatsz.

Arra keszülj, hogy a teljes kiörlésű lisztből készült tészta tömör, nehéz. Íze is nagyon más. És nyirkosnak is érezhetitek.

Általánosságban meg figyeljetek a pékárukra. Sok olyan van, ami teljes kiörlésűként van feltüntetve, de csak az utcában lehetet valahol olyan liszt. Nem tudom, a szabvány mi ír elő. Malátával is sokszor színezik, hogy olyan legyen külsőre.

Még egy: a leggndisabban elkészített lisztes dolgokat sem szabad korlátlanul fogyasztani.

Bizony számolni kell azt is.

2021. dec. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
11%

Nem cukorbeteg, hanem inzulin-érzékeny. Cukrot azért nem lehet, mert hirtelen ugrik meg a cukorszint. De ha van egy csöpp esze akkor egész egyszerűen nem zabál annyit és főleg gyorsan a cukorral készültekből, hanem csak lassan. A titok az egyenletesség és ne akarjatok olyat gyártani semmiből mint azelőtt, csak nem cukorral, hanem más vacakkal, mert az akkor sem lesz olyan. Inkább teljesen mást és nem lesz csalódás. A teljes kiőrlésű lisztből készült kenyérből egészen egyszerűen nem kell annyit enni, még egészséges embernek sem, mert sokkal jobb, nincs kilopva belőle semmi.


És még egy jótanács. Kerülje az ipari hulladékokat. Minden agyon van cukrozva! Hamburger is, minden tejes-túrós vacak, minden! Tartósítószer. A gyárban csak az számít, hogy ne romoljon meg, bármi áron, csak ne romoljon meg.


A "cukormentes habtejszín" NEM habtejszín! A cukormentes mascarpone NEM mascarpone. Növényi hulladékok. Ne erőltessétek az olyat amibe az kell. Egyen inkább húst hússal, kolbásszal. Egyen mandulát, egyen sütőtököt, de nem kell rá se cukor, se méz, semmi. Nézzétek meg a cukros dolgok egységárát, le fogtok hidalni.

2021. dec. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Ajánlom figyelmedbe a dia-wellness termékeket. Én is azokat használom és idénettem sütit :)
2021. dec. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

1-es vagyok, és csak a 3-as válaszolóval egyetérteni tudok.

Sok teljes kiőrlésűként feltüntetett pékáruban tényleg alig van teljes kiőrlésű liszt. Azt hiszem nincs is ilyen szabályozás, szerintem ha van benne 2% teljes kiőrlésű liszt, már akkor is nevezhetik így... ez elég veszélyes, hogy evvel a "teljes kiőrlésűvel" ilyen könnyen dobálóznak... szóval az ilyennel tényleg érdemes vigyázni, mert szerintem azokat a dolgokat sem feltétlen kell kizárni, ami rendes lisztből készült, viszont ritkán és keveset. Nekem pl. ha mértékkel eszek fehér lisztes dologból, az sem viszi fel a cukromat, de azért nem annyira szoktam fehér lisztes dolgokat enni. Szóval na, szerintem a liszt a legfontosabb az ilyeneknél, nem is a cukor. Mármint most lehet, hogy valamiben van pár gramm cukor, de az eltörpül a fehér liszt hatása mellett. Ilyenkor ugyanis a glikémiás index számít. A fehér lisztnek magas, szóval a fehér kenyérnek is, illetve pl. a rizsnek is. Mivel magas a glikémiás indexe, figyelni kell arra, hogy ebből minél ritkábban egyen az ember, és mértékkel. A teljes kiőrlésű dolgoknak pedig alacsonyabb a glikémiás indexe, sokkal jobbak a vércukorra nézve, szóval pl. tésztából is teljes kiőrlésűt, rizs helyett is inkább bulgurt, gyümölcsöknél is dinnye helyett inkább cseresznye, málna, eper. Szóval ha magas valaminek a glikémiás indexe, az azt jelenti, hogy az az élelmiszer gyorsan megemeli a vércukorszintet, majd utána gyorsan le is fog esni. Szóval inkább az alacsonyabb glikémiás indexű dolgokat érdemes enni. Liszteknél pl. a zabliszt is jobb, durumliszt is, azt hiszem a rozsliszt is jobb (mondjuk a neten a rozsliszt glikémiás indexét valahol magasnak írja, valahol meg kevésnek, szóval nem is tudom). De tök mindegy milyen liszttel van csinálva valami, akkor is kell figyelni, hogy mennyi szénhidrátot viszel be. Szóval egy étkezésnél kerüld azt, hogy 100 gramm szénhidrátot vigyél be, az nagyon sok. Én pl. arra törekszem, hogy főétkezés max. 50 szénhidrát legyen, közte levő étkezések 20-30. De amúgy én a teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztet ajánlom, én mindent avval csinálok, én szeretem az ízét, én meg vagyok vele elégedve. Oroszkrémtortától kezdve pizzáig mindent csináltam már olyan lisztből, szerintem tök okés.

2021. dec. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 árokpart válasza:
51%
Xillit vagy Eritrit.
2021. dec. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%

Valami idegbeteg ráfeküdt a pirosra, pedig ilyen kérdéseknél nem kellene szórakozni.

Még a negyedik nulla százaléka sem teljesen hülyeség. Van benne igazság.

2021. dec. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk a családban több cukorbeteg is van sajnos... Igazából teljesen átlagosan elkészített süteményeket és ételeket IS ehetnek, annyi különbséggel hogy nekik nagyon kell figyelni a mértékre. Tehát egy-két alkalommal, például születésnap alkalmával nem baj az, ha nem cukor, liszt, minden mentes... De ha szeretnéd, hogy nyugodtan egyen a sütiből, akkor a neten már rengeteg recept van, nem kell magadtól kísérletezni.
2021. dec. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

És az sem mindegy, mikor eszi a sütit.

Mondjuk egy szép nagy adag saláta után egy rendes tortaszelet kevésbé fogja megtolni a cukrot, mint ugyanaz a torta önmagában.

2021. dec. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!