Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kocsonya meddig jó?

Kocsonya meddig jó?

Figyelt kérdés
Szerdán készült kocsonya meddig áll el? Holnap pl még ehető? Hűtőben van.
2021. dec. 18. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jo, akkor nem sokaig ... mert hamar elfogy :)
2021. dec. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy eheto.
2021. dec. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sok lett, nem tudom ennyit ki eszik meg, és meddig esszük :)
2021. dec. 18. 22:58
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Félénk úgy fogalmaznak, hogy addig jó, amíg meg nem "hugyozza" magát. Magyarán, amíg levet nem ereszt. Utána ne edd meg! Egyébként veszélyes lehet akkor már. A régi világban (hűtő nélkül) több haláleset volt a faluban.
2021. dec. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
4-es, én is így tudom.😀
2021. dec. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvastam többektől - én még nem próbáltam, mert mindig elfogy - hogyha sok a kocsonya, akkor lefagyasztják és amikor onnan előveszik ismét felmelegítik és újradermed.

Mondom, nem saját tapasztalat, tehát garanciát nem vállalok rá de egy próbát megér, ha egyébként kuka lenne.

2021. dec. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel, sok éve fagyasztok le kocsonyát - nálunk egyedül a párom eszi és ö sem nagy étvágyú, kis adagot meg nem lehet főzni!

Ha enni akarjátok, akkor kiolvasztás után kicsit meg kell langyosítani - elég, hogy valamennyire folyós legyen, úgy tenni újra tányérokba és megvárni, mire újra megdermed.

Tényleg olyan, mint frissen.


Elvileg elég lenne csak kiolvasztani, de legtöbbször valamennyi víz kiválik belöle és "leves" lesz alatta, ezért szokás újra dermeszteni.

2021. dec. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. dec. 19. 20:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!