Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Keszeg vagy kárász ajobb hal?

Keszeg vagy kárász ajobb hal?

Figyelt kérdés
Melyikben kevesebb a szálka?
2021. dec. 8. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szálka nagyjából egyforma. A kárásznak vastagabb, zsírosabb húsa van. Az ízük relatív, ki melyiket szereti jobban. Ha jó vízből származnak én egyformán szeretem mindkettőt. Persze keszegből van több fajta és nem teljesen egyforma ízűek, de üzletben általában dévérkeszeget lehet venni, az pedig egy fehér, száraz és finom húsú hal.
2021. dec. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugye a horgászott halakra gondolsz, nem a lidli tengeri vackaira?


Az ezüstkárász gyakorlatilag pontypótlék, ugyanúgy használhatod levesbe, és meg is sütheted. A kárászból a 15-20 centis a legjobb, azaz a tányérméretű, zsírban kell megsütni.


A szálkától meg ne fossál, 3mm-ként végig kell irdalni a hátúszója felől az oldalát.

2021. dec. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 pedig pont a lidl-st néztem😁

Azért kösz mindkettőtöknek.

2021. dec. 8. 23:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Az mind valami tengeri foschfisch, felejtsd el. Vegyél inkább rendes fagyasztott süllőfilét a sparban. Nincs benne szálka, csak a színhús.
2021. dec. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
55%
A Lidls keszeg ízre szerintem finom.
2021. dec. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az NEM keszeg, hanem TENGERI keszeg!
2021. dec. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
A keszeg talán valamivel szalkasabb. Ízben sosabb és vékonyabb a húsa, a kárász íze kissé édeskés és vastagabb, ezáltal talán könnyebb szálkázni
2021. dec. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fagyasztott bolti keszeggel, kárásszal én már megjártam. Román, vagy ukrán termék volt ha jól emlékszem. Valahogy nem volt jó íze.

Amit horgászok, vagy frisen veszem a halasnál, sokkal ízletesebb. A kárásznak édeskésebb húsa van. A kezseg inkább halízű, szárazabb. A kisabb halak szálkáit én le szoktam szelni, nem zavar. CSak a gerince meg a bordacsontjai maradnak. A nagyobbakban meg a kis Y szálkák is elég nagyok ahoz, hogy ki lehessen köpni.

aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!