Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi lesz a karácsonyi menütök?

Mi lesz a karácsonyi menütök?

Figyelt kérdés
2021. nov. 17. 13:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
46%
24-én töltött káposzta, diós, mákos, marcipános és gesztenyés bejgli. 25-én jönnek anyukámék, akkor csirkecombot fogok sütni, többfélét. A mézes-csípőst és az almásat nagyon szeretik, szerintem a harmadik valami klasszikus sós lesz a finnyásabbaknak. Ehhez krumplipüré, sült zöldségek és valamilyen friss saláta lesz a köret. 26-án újra csak mi leszünk a gyerekkel, elfogyasztjuk a maradék töltött kápit és ha elfogy addig a december közepi adag, akkor sütünk még egy kör mézeskalácsot együtt.
2021. nov. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%

Még azt sem tudom ma mit fogok főzni, nemhogy Karácsonykor!😅

Ami mindig van mert Mamám keszíti: Az a mákos és diós beigli, töltött káposzta, húsleves, rántott és sült disznóhús, tört krumpli és rizibizi. Édesapám kocsonyát szokott meg halászlé, rántott hal sült krumplival de pl.tavaly a covid miatt nem volt ott vendégség. Édesanyám által is mindig kapunk halászlevet.

Ja jut eszembe. Párom már előrébb gondolkodott, azt mondta idén ide jöjjön a család, aztán gyorsan hozzá is tette, hogy de akkor rendelünk tálakat. Úgyhogy attól függetlenül hogy minden áldott nap főzök, Karácsonykor épp lehet nem is fogok. De ez már nem az első eset, mert ilyenkor mindenki készül és emiatt "nem jutok fakanálhoz" ill.felesleges lenne.

Viszont van egy étel, amit már egyszer kinéztem erre az ünnepre, de valahogy (vsz fenti ok miatt) még sosem készült el: töltött pulyka áfonyamártással, ehhez a köreten kívül kötelező lenne camambert sajt is valamilyen formában. Na majd egyszer.;) Addig is hátha szívesen megcsinálná valaki innen.:)

2021. nov. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
63%

Mivel senki nem jön hozzánk, mert mi megyünk, húsleves, lazac, mézeskalács. Ennyi. Két ünnep között és előtte is dolgozom minden munkanap, szóval pihenni is szeretnék. Ja, az nem lesz, mert utazunk mindkét nap. Ennyi.

Anyám pakolni szokott halászlevet. Ha sok időm lesz, még egy baconbe csomagolt szüzet is bedobok a sütőbe.

2021. nov. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%

Nálunk a megszokott menü:

-Zöldséges húsleves ( tészta nélkül)

-"töltött kàposzta", (ami igazából nálam csak zöldfűszeres húsgombóc ( rizs nélkül), savanyú káposzta, babérlevél, só bors petrezselyem, hagyma, füstölt sonka összefőzve)

Chillis marhapörkölt zöldbabbal, tarhonyával

Desszert: protein palacsinta

2021. nov. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!