Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a karácsonyi menütök?

Mi a karácsonyi menütök?

Figyelt kérdés
Eddig anyuéknál ettünk, de most már ideje lenne vmi sajátot összehozni... 2 kicsi gyerek mellett..
2013. dec. 16. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Szenteste napján az ebéd töltött káposzta,este pedig sajttal lila hagymával töltött rántott szelet,sült krumplival,sütik méteres és zserbó.Karácsony első napján vendégségbe megyünk,ahol lesz raguleves,halászlé,hidegtálak.Az utolsó napon pedig rántott ponty,palócpecsenye,oroszhússaláta.2 gyermekem van nekem is,az egyik 5 éves múlt,a másik pedig 5 hónapos.Apuka is segít nekem,de csináltam már úgy is hogy a mama eljött,vagy a kislányom elment a mamáékhoz amíg én sütkéreztem,de akkor még csak egy gyerek volt.Most úgy lesz hogy mama eljön és foglalkozik a 2 gyerekkel,addig mi apával megsütjük a sütiket,segít mosogatni ilyesmi.
2013. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Ezt egymilliószor megkérdezték már itt, ha visszaolvasnál, ezer választ kapnál...


Na, mindegy. Nálunk:

- halászlé, húsleves és májgaluska leves (ki mit szeret)

- rántott hal, rántott csirkemell, rántott gomba

- rizs, krumplipüré, petrezselymes krumpli, párolt zöldségköret

- cékla, uborkasaláta, csalamádé

- mézeskalács, csíkos kekszes süti, meg még két valamilyen süti, amiről még nem döntöttem, de szerintem az egyik csokis bejgli lesz.

2013. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk, baba nélkül ez lesz a menü:


Leves:

Halászlé, vagy gulyásleves (húslevest, meg egyebeket bőven ehetünk majd a rokonoknál 25-26-án, egészen január elejéig)


Főétel:

Citromos sült lazac, petrezselymes krumplival, krumplipürével, meg rizzsel, kinek mi tetszik, mellé valami savanyúsággal

(Lazacnál jó, hogy a szálka nem veszélyes. Alig van benne, és ami van, szinte omlik a szájban, így kis gyerekeknél sem kell félni, hogy mi van, ha lenyeli.)


Desszert:

Mákos, diós bejgli, csokoládéval töltött kelt tészta.

Na meg ugye az elengedhetetlen gyümölcs, a narancs.


Mindezek mellé talán még egy üveg bort veszek majd, vagy valami ünnepiesebb italt, de túlzásba vinni biztos nem fogjuk.

2013. dec. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szent este és 25-én anyuék leszünk, 26-án anyósék, így csak sültek lesznek ha jönnek a szülők vacsira. Lesz sült hal, sült pulykaszárny, baconnal és sajttal töltött rántott csirkemell, céklasaláta, mézeskalács, lúdláb, karamell szelet.
2013. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Cass90 ***** válasza:

- halászlé (ponty)

- töltött pulyka, töltött káposzta

- diós bejgli, mákos bejgli, kakaós bejgli, hókifli, zserbó(?), mézeskalács, linzer (?)

2013. dec. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Halászlé; rántott hal; rántott hús;

krumplipüré/majonézes krumplisaláta/kukoricasaláta;

aszalt szilvás gesztenyével töltött, baconbe tekert pulykamell;savanyúság.


Desszert: zserbó, bejgli, tiramisu.

2013. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!