Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főzeléket hogyan és mivel...

Főzeléket hogyan és mivel lehetne helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Utálom a főzelékeket, igazából a rántással van bajom, feleslegesnek érzem és undorítanak azok a kis csomók benne. Próbáltam habarással, de az sem jött be. Általában húst eszek minden formában, de megcsömörlöttem a rizstől és krumplitól, vágyom a zöldségekre, de még fiatal és kezdő vagyok a főzésben. Szerintetek ha párolnám, az jól menne pl. csirkemellhez, vagy halhoz? Ha párolom, mit csináljak, hogy ne legyen ízetlen? Egészséges így, jót tesz az emésztésnek?

2021. nov. 10. 18:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Főzeléket én a saját anyagával sűrítem, egyszerűen kiveszek egy keveset belőle, botmixerrel pürésítem és megy is vissza. De kiválóak a párolt zöldségek is, egy kevés zöld fűszert tegyél rá (pl. provanszi vagy dalmát fűszerkeverék) és csak addig párold, amíg nagyon muszáj. Ha túlpárolod íztelen vacak lesz.
2021. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt ki fogom próbálni, hogy a saját anyagával sűrítem, hátha így szerethető b lesz számomra.
2021. nov. 10. 19:05
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

1. Ha rendesen rántod vagy habarod a fözeléket, akkor nincsenek csomók benne. A saját magával sürítés nekem nagyon nem izlik - de ez egyéni dolog.

2. A fözelék teljesen fölösleges étel, sokkal jobb helyette párolt, sült vagy pirított állapotban enni a zöldségeket. (Söt nyersen is lehet különbözö salátákba)

2021. nov. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A rántásnak az ízét se szereted vagy csak a csomókkal van bajod? Mert ha az állaga nem tetszik csak, akkor azt javasolnám, hogy ne add fel, próbáld ki más módszerrel, nem kéne annak csomósnak lennie.

Köretnek én ajánlanám még a serpenyőben vagy sütőben sült zöldségeket. Szerintem így finomabb, mint simán párolva (de ez nyilván ízlés kérdése). Én sokszor csak sózni szoktam, de bárhogy fűszerezheted.

Salátákkal is lehet próbálkozni. Igaz, épp nincs annyira szezonja, de most is lehet egész jókat összedobni.

2021. nov. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az ízével sem vagyok kibékülve.
2021. nov. 10. 19:56
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Igen kevés nemzet eszik rántást, annál több zöldségeket. Nézz recepetek után, nem kell rántásban gondolkodni meg alternatívát keresni.
2021. nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
A rántásnak nincs nagyon íze, és nem is csomós ha normálisan csinálod
2021. nov. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Sűríteni krumplival is lehet
2021. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem kellene, hogy csomós legyen, de ha "elsikerült" akkor még megteheted, hogy szűrőkanálon keresztül teszed a fözelékhez. Vagy besűríted krumplipűré pehellyel.
2021. nov. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

De miért eszel főzeléket, ha nem szereted?


Egyél mást.

2021. nov. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!