Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az normális, ha liszttel...

Az normális, ha liszttel csinálom a pudingot, hogy olyasmi lesz az állaga, mint a tejbegríznek? (Vagy túl sokáig főztem? Vagy túl keveset)

Figyelt kérdés
2021. nov. 5. 01:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

10-es: a kérdezö PUDDINGOT kérdezett, nem különleges egyéb recepteket. A oanna cotta NEM pudding és nem is erröl van szó. Meg abba sem kell zselatin, ez csak a te pacsmagolásod!


Meg a liszt tényleg nem túlérzékeny, csak legfeljebb te nem tudsz rendesen fözni!

2021. nov. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
58%

“ Meg a liszt tényleg nem túlérzékeny, csak legfeljebb te nem tudsz rendesen fözni!”


Áh, innen fúj a szél... te is szájjal meg billentyűzettel főzöl.


Első google találat panna cottára:

[link]


Osztrák recept.


A második német:

[link]


Kerestem magyar receptet is, hogy ne érje szó a ház elejét:

[link]


3 ból 3 zselatint ír a panna cottára, veled ellenben, így a tiedet max “panna cotta falusi asszony módra” névvel ildomos ellátni.

Így érthető, hogy mások leszólásával próbálsz jobb színben feltűnni.


Javaslom inkább tanulj meg valóban főzni, esetleg olvasgass igazi recepteket, ne pedig a “Legfinomabb sütemény sütés nélkül” kezdetű facebookos varázslásokat. 🙃

Hidd el, a környezeted pozitív visszajelzései után nem lesz szükséged erre, és talán a frusztrációd is alább hagy.


Esetleg kezdheted Magyar Elek “Az ínyesmester szakácskönyve” tanulmányozásával.


Mellékes, de:

“ a kérdezö PUDDINGOT kérdezett, nem különleges egyéb recepteket.”


Nem, kérdező pudingot kérdezett, nem puddingot.


Többiektől bocsánat az offolásért, de aki a panna cottáról ekkora bődületes marhaságokat ír, az más gyalázatra is képes a konyhában.

2021. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Már csak azt nem értem, hogy ez miért van így akkor, ha a liszt nagy része keményítő...?
2021. nov. 5. 13:23
 14/21 anonim ***** válasza:
38%

13-as Értetlenség helyett inkább írd le, hogy mit csináltál!

Liszttel tökéletes pudingot lehet készíteni, ha megfelelően kezeled.

2021. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
13-as: a liszt egy része keményítö, a többi része meg sikér, azaz búzafejérje és az az, ami miatt más lesz.
2021. nov. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
1 tojássárgáját + 200ml tejjel felforraltam, bele ment 2 púpos nagykanál liszt + kakaópor, kevergetve sűrűsödésig főztem, aztán ment a hűtőbe. Az eredmény meg nem lett elég puha, és kicsit szemcsés/lisztes volt.
2021. nov. 5. 14:55
 17/21 anonim ***** válasza:
28%
Picit hosszabb ideig kellett volna fözni, akkor eltünik a szemcsés állag.
2021. nov. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%

Ennyi tejbe felesleges 2 kanál liszt, a kakaót, lisztet külön ki kellett volna keverni csomómentesre, utána felhúzni a maradék tejjel, a sárgája csak a kihülő krémbe kellett volna. Az egész technológia rossz!

[link]

2021. nov. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Andizsuzsi ***** válasza:
75%

"#5

Neked is külön leírom akkor, a sárga krém hagyományosan NEM liszttel főzött krém. Bármennyire is meglepő. A sárga krémet (crème pâtissière) nem kéne összekeverni a vanília pudinggal."


Nem tudom, hogy neked mi a hagyományos. Azt tudom, hogy a Magyar Élelmiszerkönyv Hagyományőrző cukrászipari termékek kiadványa szerint IS a sárgakrém annyiban tér el az angol krémtől, hogy a sűrítést keményítőtartalmú anyagokkal (búzaliszt, búzakeményítő, kukoricakeményítő,

burgonyakeményítő) fokozzák.

Hogy ezt (magyarosan) puDingnak hívjuk-e, vagy másként, az teljesen mindegy. Az első keményítővel sűrített pudingot egyébként 1847-ben készítették, nekem ez is eléggé hagyományosnak számít.

2021. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
51%

"Azt tudom, hogy a Magyar Élelmiszerkönyv Hagyományőrző cukrászipari termékek kiadványa szerint IS a sárgakrém annyiban tér el az angol krémtől, hogy a sűrítést keményítőtartalmú anyagokkal (búzaliszt, búzakeményítő, kukoricakeményítő,


burgonyakeményítő) fokozzák."


Csak a sárga krém az egy francia krém, ilyen esetekben nagyon nem érdemes a Magyar Élelmiszerkönyvből kiindulni mert láthatsz ott ennél cifrább dolgokat is aminek sok köze nincs a valósághoz.

2021. nov. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!