Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az normális, ha liszttel...

Az normális, ha liszttel csinálom a pudingot, hogy olyasmi lesz az állaga, mint a tejbegríznek? (Vagy túl sokáig főztem? Vagy túl keveset)

Figyelt kérdés
2021. nov. 5. 01:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Milyen puding, mi a recept? A zacskósba nem kell liszt. A csomók azt jelentik, hogy nem keverted el egyenletesen.
2021. nov. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%
Pudingba nem kell liszt, felesleges.
2021. nov. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

1/2 ahogy húslevesben sem csak zacskós létezik, pudingot is lehet csinálni recept alapján.


Mondjuk még sosem hallottam liszttel, inkább étkezési keményítővel vagy zselatinnal. De hát a madártejbe is kell liszt.

Csak a liszt túl érzékeny, ha pl. hirtelen öntjük a forró tejbe a cukorral kevert lisztet, összecsomósodhat, ha el is kevertük.

Nekem pl. akkor is volt hogy összeállt, amikor valamit behabartam.

2021. nov. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
Liszt??? What?
2021. nov. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Andizsuzsi ***** válasza:
61%
Bármennyire is meglepő itt néhány embernek, a sárgakrém ( pl képviselő fánk, krémes krémje, de ahogy már írták, a madártej) liszttel főzött krémek. A puding is egy főzött krém, csak (a zacskós) kukorica keményítőt tartalmaz. Liszttel ugyan olyan pudingpot (főzött krémet) lehet főzni.
2021. nov. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

A kérdésre válaszolva: ha liszttel fözöd, akkor tejbegríz állagú lesz, ha keményítövel, akkor puddingszerü.

És ellentétben a 3-as válaszolóval, zselatinnal csak zselét lehet készíteni, puddingot nem.

2021. nov. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
29%
3 tojássárgáját 6 dk cukorral habosra keverünk, hozzákeverünk 6 dk lisztet, majd 3 dl langyos tejjel símára keverjük. Majd gőz fölött sűrűre főzzük. Még melegen belekeverjük habverővel a tojások keményre felvert habját.
2021. nov. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

Istenem mekkora katyvasz van itt a fejekben.


Akkor tisztázzuk:


A boltban vásárolt zacskós pudingokhoz tejen és cukron kívül semmi nem kell. Cukor sem mindegyikhez.


#3


Zselatin alapjáraton nem kerül pudingba. Maximum akkor, ha a további felhasználáshoz fixálni akarod a pudingot, de ebben az esetben is rendesen elkészíted és a már kész pudinghoz adod hozzá a bloomed zselatint még melegen.


Sárga krémbe amúgy liszt sem kell, sokan főzik liszttel, de eredetileg hagyományosan tojássárgájával sűrítjük csak.


A liszt nem túlérzékeny, hanem alapszabály, hogy nem öntjük csak úgy forró folyadékba. Először készítesz egy buffer keveréket amiben csomómentesre kevered hideg folyadékkal esetünkben tejjel, majd a maradék felforrósított tejből egy kicsit hozzáöntesz (hőkiegyenlítés) és utána öntöd a buffert a forró tejhez.

Egyébként kb. ugyanez minden bolti puding por zacskójára is le van írva nem kell ehhez sok ész.


#5


Neked is külön leírom akkor, a sárga krém hagyományosan NEM liszttel főzött krém. Bármennyire is meglepő. A sárga krémet (crème pâtissière) nem kéne összekeverni a vanília pudinggal. A kettő ugyanis nem ugyanaz, bármennyire is meglepő.


Végül a kérdezőnek:

Nem, nem normális, ha liszttel csinálod a pudingot, keményítővel kell.

2021. nov. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Ez annyira jól mutatja, a GYK-n mennyire sosem az volt a fontos, hogy ki milyen hasznosat ír, simán felpontozzák a hülyeséget és le azt, aki az igazat írja, mert csak az fontos, hogy az ő tudatlanságukat többen firkálják le... (facepalm)


A 2. hozzászóló vagyok, és ahogy az utolsó is írja: pudingba NEM kell liszt, és soha nem is fog kelleni! Járjon utána bárki, mielőtt bőszen nyomogatja a pirosat a valóságot tükröző kommentekre!

2021. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
33%

8: „Zselatin alapjáraton nem kerül pudingba.“


Viszont a panna cottába igen. Egy német tortarecept írta egyszer, hogy az alsó lapot locsoljuk meg vaníliakrémmel. Tapasztaltam, hogy annyira nem lesz jó, mert hiába sűrítem, nem lesz elég sűrű úgyhogy próbaként raktam bele egy lap zselatint. A maradék állagra pont olyan lett mire kihült mint az oetker puding.


“ A liszt nem túlérzékeny, hanem alapszabály, hogy nem öntjük csak úgy forró folyadékba.”


Mert túl érzéken, az én szóhasználatomban. :)

Igen, ismerem a hőliegyenlítést, de van hogy elbaxsza az ember, ha nem rendszeresen csinálja.

Főzelékben, töltött káposztában még sosem toltan el, hortobágyi palacsinta szószánál sikerült már.

2021. nov. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!