Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet gyömbérrel készíteni?

Noncsi2020 kérdése:

Mit lehet gyömbérrel készíteni?

Figyelt kérdés

Kaptam ajándékba 2 kg gyömbért. Életemben soha nem használtam. De mondom próba szerencse. Így teának próbáltam. De mára már annyit ittam hogy gyömbért pisilek. Így jön kerdes h mit tudok készíteni belőle pl:muffin , piskóta, linzerszerű, péksüti stb. De(mindig van egy de) ne legyen benne:

1. Sutotok

2. Diófélék

3. Avokádó

4. Sárgarépa

5. Kuszkusz

Tán ennyi. Köszi előre



2021. okt. 5. 01:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenbe rakhatod, amibe egyébként borsot tennél.


Kevesen tudják, de a 17. századig a magyar konyha alapvető fűszere volt.


[link]

2021. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi a receptet
2021. okt. 7. 01:07
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyömbérszörpöt javaslom, esetleg teába, na meg az elajándékozást. Hűtőben állítólag csak 2-3 hétig áll el.

Egy kollégám reszelt gyömbért evett minden nap, állítólag nagyon jó immunerősítő. Hát nem tudom.. :D

Én a szomszédomtól kaptam tavasszal pár db-ot, gondolom ő is kapta. Egyet elvittem a szüleimnek, mert ők sem szeretik annyira, de legalább egyel kevesebb. Kb egy felet elhasználtam teába, de eléggé megdobja az ízét, így vigyázni kell a mennyiséggel. A maradék pedig állt 1,5 hónapig a konyhaasztalon, majd megfonnyadt és mikor megjelentek az első penészfoltok kidobtam.

2021. okt. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!