Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet gyömbérrel készíteni?

Noncsi2020 kérdése:

Mit lehet gyömbérrel készíteni?

Figyelt kérdés

Kaptam ajándékba 2 kg gyömbért. Életemben soha nem használtam. De mondom próba szerencse. Így teának próbáltam. De mára már annyit ittam hogy gyömbért pisilek. Így jön kerdes h mit tudok készíteni belőle pl:muffin , piskóta, linzerszerű, péksüti stb. De(mindig van egy de) ne legyen benne:

1. Sutotok

2. Diófélék

3. Avokádó

4. Sárgarépa

5. Kuszkusz

Tán ennyi. Köszi előre



2021. okt. 5. 01:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Azért ne igyál annyi gyömbérteát, nagy mennyiségben hashajtó hatású lehet :D ha van aszalód (vagy akár sütőben) akár megszáríthatod, majd ledarálhatod, hogy sokáig fel tudd használni (vagy kandírozhatod, savanyíthatod is). Én rántottába szoktam keveset reszelni (míg még nyers a tojás), nagyon finom vele :) vagy mézeskalácsba, egyéb mézes tésztába fel lehet használni. Amúgy itt nézz szét receptek között: [link]
2021. okt. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Ki az a nem normális, aki 2 kg gyömbért vesz, és ad ajándékba?

Húsleves, de akár zöldség is, hús pác, távol keleti ételek, piskóta, muffin, linzer tészta jó ötlet, kevert sütemények.

Ennyi évekre elég, igaza van 1-esnek, tartósítani kellene, esetleg tovább ajándékozni, ha nem akarsz bíbelődni vele.

2021. okt. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Curryt csinálhatsz bár abba nem kell olyan sok.
2021. okt. 5. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg ha érdekel ilyesmi, gyömbérsört házilag nem nehéz csinálni, és meglepően finom, pedig én nem vagyok gyömbérrajongó.
2021. okt. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Gyömbér szörp forevör
2021. okt. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mansour ***** válasza:
92%
Én gyakorlatilag mindenbe teszek gyömbért a pörköltön és a tejbegrízen kívül. :) Szeretem a kínai kajákat, azokba különösen sokat teszek. Tulajdonképpen minden leveshez, húshoz, zöldséghez és gyümölcshöz illik, szóval hajrá!
2021. okt. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#1. Nem minden nap iszom. A mezesbe jó ötlet köszi.


#2. Nem vették hanem termesztették.


#5. Tudsz kipróbált receptet adni rá?


Köszönöm mindenkinek

2021. okt. 5. 10:43
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyömbért mindenféle ázsiai - indiai, kínai, japán, vietnámi, thaiföldi, stb - ételbe teheted füszerként.

Emellett le is lehet fagyasztani, karikákra, kis kockákra vágva, ezt utána fagyosan lehet az ételbe tenni.

2021. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Kandírozd, azzal sokat fel tudsz egyszerre használni és tökéletes karácsonyi ajándék.
2021. okt. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Kb 30 deka gyömbér, 1.5 kiló cukor, 3 liter víz, citromsav

Reszelve a gyömbér, felöntöm vízzel, cukor hozzà, felfőzni. Utàna àllni hagyom 1-2 óràt, lefedve. Leszűröm, visszamelegítem, de nem főzöm. Aztàn citrom, citromsav bele.

Utána vagy szörptartósítót adunk hozzá üvegbe töltöm, vagy vissza forralás és dunszt.

2021. okt. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!