Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A majoranna édesít?

A majoranna édesít?

Figyelt kérdés
főztem krumplifőzeléket, egy nagy teáskanálnyi majorannát bele raktam és édes lett.
2021. szept. 14. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem, a majoranna zöldfűszer, egyáltalán nem édesít.


Nem tudom mit raktál még bele, ha nem cserélted fel a sót a cukorral akkor az lehet esetleg, hogy laktózmentes tejterméket használtál most kivételesen. Mert az pl édesebb a normál tejterméknél, legalábbis hirtelen csak ez a két opció jut eszembe. Kis ecettel és sóval tudod kompenzálni.

2021. szept. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Nem. De minek tettél bele? Babérlevél kell bele meg ecet, só
2021. szept. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7%
Hát engem a Major Anna èdesít meg az àgyba.
2021. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Eddig soha nem éreztem, hogy édesitene.

2! Biztosan azért tett bele majorannát mert ö ugy szereti! Majorannával.

1! A majorannát száritott morzsolt formában használják általában. (Bár zöld füszerként finomabb.)

2021. szept. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A zöldfűszer az egy kategória és a növény fajtájától függ, nem attól, hogy szárított vagy friss. Tehát a szárított majoranna is zöldfűszer csak nem friss, hanem szárított.
2021. szept. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

2-es: olyan nincs, hogy ezt vagy azt KELL!!!!

Egyrészt nem mindenhol ugyanaz a megszokott ízesítés, másrészt meg az egyéni ízlés is sokat számít.

ÉN pl. kifejezetten undorodok a savanyú fözelékektöl, semmit, de semmit nem ecetezek.

Felénk a krumplifözeléket füserzpaprikával, örölt köménnyel és majorannával szokták készíteni, errefelé "így kell"!

2021. szept. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
ne szóljatok le kérlek , de covid utóhatás is lehet hogy édesnek érzel dolgokat, sokan számolnak be ilyesmiről
2021. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!