Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Baj ha valakinek nem annyira...

Baj ha valakinek nem annyira emlékezetes a családi koszt?

Figyelt kérdés
fiatal felnőtt férfi vagyok otthon élek, és legtöbbször még ugyanúgy anyám főztjét eszem. viszont amit olvasok másoktól hogy anyám, nagyanyám főztje utánozhatatlan, nekem olyan nem nagyon volt, van ... alapvető dolgokat megcsinálja, de legegyszerűbben, fűszerekkel folyton spórolva, szégyen vagy sem, én találkoztam olyannal hogy valami iskola menzán jobb volt mint anyáé.csomó mindent eleve meg sem csinál. próbáltam neki tippeket adni segíteni, amit hatalmas csalódással fogadott, és itt is kioktattak hogy hagyjam rá és csináljam én jobban ha tudom. hát van amit jobban csinálok, van amit nem tudnék, vagy tudnám, csak lusta vagyok hozzá nem tudom. nyugtassatok meg hogy nem vagyok egyedül ezzel (?) nem rossz a főztje, csak olyan egyszerű. új dolgokra meg a legkevésbé sem nyitott, idősebb korosztály. én csirkemellből és darált húsból összeütök pár dolgot, de én sem vagyok szakács, érzem hogy a receptek ellenére is mindig máshogy sikerülnek dolgok. tipikus az a család vagyunk akiknél folyamatos a rántott hús, és én lennék a legnagyobb különc ha pl. karácsonykor nem akarnám pont azt enni mert amúgy is folyamatosan az volt az évben.
2021. júl. 15. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
En is tulnottem mar anyam foztjen, pedig szerencsere jol fozott vilag eleteben ... de en jobb lettem idovel :)
2021. júl. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ezt a mondást, hogy "anyám főztje a legjobb" nem szó szerint kell érteni. Az én anyám sem tud annyira jól főzni, aztán ifjúkoromban egy fél évig dolgoztam óceánjárón. Gondolhatod, ott azért főztek ránk, tényleg jó volt a kaja, és gyakran olyan különlegességeket próbáltam ki, amikről azelőtt még csak nem is hallottam. Egyszerűen minden ízlett. De amikor lejárt a szerződésem és hazamentem, anyám elém rakta a rántotthúst, akkor azért felsóhajtottam, hogy ez mennyire hiányzott.
2021. júl. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Hát, ebben mindig benne van egy adag nosztalgia is.
2021. júl. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is az idősebb korosztály tagja vagyok, de állandóan keresem az új recepteket, sokat kipróbálok. A hagyományos ételek mellett olasz és más népek konyhájából is főzök. Szeretünk új ízekkel megismerkedni. Soha semmit nem spórolok ki az ételből, a családom szereti a főztömet. Szerintem anyukámnál jobban főzök, vagy inkább másként.
2021. júl. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyám szinte ehetetlen kajákat csinált. Semmi íze nem volt. 8.-ba otthon főzte a kaját ballagásra. Hát akkor meglepődtem tud ő finomam is főzni. De egyébként csak összecsapja...
2021. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!