Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen adagokkal kell számolni...

Milyen adagokkal kell számolni 2 főre?

Figyelt kérdés

Nagy családból származom, ahol egy hétköznapi levest 5 literes fazékban kell főzni, hétvégén 2 kg csirkeszárny simán elfogy :D

Most költözünk külön a párommal, és fogalmam sincs, milyen adagokat kellene főzni 2 emberre. Egy átlagos adagnál picit kisebbre gondolok, mert van miből fogyni.


Ha tudnátok segíteni, hogy 1 étkezésre mennyit számoljak, nagyon sokat segítene! :)

Pl tészta, csirkemell, krumpli, leves hány liter..


2021. júl. 12. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
20%

Száraz tészta 10 dkg/fő

Krumpli 25 dkg/fő

Csirkemell 20 dkg/fő

Leves 0,5-0,7 l/fő


Egyébként a receptek általában 4 főre szólnak, kettőtöknek csak meg kell fékezni a mennyiséget.

74N

2021. júl. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Tészta ha köret, akkor olyan 60g fejenként, ha az maga a főkaja (pl. mákostészta), akkor olyan 100g. Rizsnél ugyanennyi mennyiség, tehát köretként 60g, főfogásként (rizottó) 100g. Fejenként 1 csirkemell. Alapvetően húsból ha csontos, akkor fejenként 200g, ha csont nélküli, akkor 150g érdemes, de ebben hatalmas eltérések lehetnek, az étkezési szokásoktól függően.
2021. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy főre szoktam főzni, nekem ezek alakultak ki nagyjából. Kevés emberre húsokat sokszor érdemesebb darabra számolni ha nem akarsz kifejezetten kalóriákat számolgatni, 1 db csirkemell/csirkecomb/szelet hús. Sokkal egyszerűbb mint méregetni hogy ez most 30 vagy 40 deka csirke, úgyse fogod a csirkemell végét eltenni mert 5 dekával nagyobb mint kéne. Könnyebben osztható húsokból (pl darált/kockázott hús) úgy 15-20 deka körül szoktam számolni/adag, ha van leves akkor kevesebb is elég. Egy adag leves nálam 3 deci folyadék szokott lenni, plusz ugye minden egyéb ami benne van. Múltkor például húslevest főztem, 3 adag lett belőle, abban volt úgy fél kiló hús, egy liter víz, egy kicsi fehérrépa, két kicsi sárgarépa, fél karalábé és egy kis darab zeller. Tésztából nekem 60g (szárazon) egy adag, +/- 10g attól függően hogy mit eszem, pörkölthöz elég kevesebb is, mondjuk pestos tésztához kicsit több, szintén lehet kevesebb ha van tartalmas leves előtte. Krumplit még soha nem jutott eszembe méregetni, mérettől is függ de olyan 2-3 szem közepes méretű krumpli elég szokott lenni egy főre. Rizsből szárazon kb fél decit szoktam használni. Zöldségeket szemre szoktam nézni, ha köretnek eszem valami mással (mondjuk hús, zöldség és rizs) akkor úgy 15-20 deka, ha nem eszem mellé egyéb köretet akkor simán lehet több. Nagyjából ennyi jut eszembe, aztán nyilván ez mindenkinek egyéni valamennyire, előbb-utóbb kikísérletezed hogy nektek ez kevés, vagy marad belőle, vagy más arányokat szerettek.
2021. júl. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az se mindegy hány étkezésre/napra főzöl. Ha minden napra külön, akkor egyrészt marha drága. Én inkább úgy szoktam, ha vacsorára csinálok valamit, akkor maradjon másnapra ebédre is. Szóval akkor kettőnknek egy csirkés kajához elmegy 80-100 dkg csirkemell, de akkor 2x jóllaktunk belőle. Amúgy majd ráérzel kitapasztalod. Vannak tömegkaják, amiből nem lehet keveset csinálni, pl a töltött káposzta vagy a húsleves, ilyenkor jóbarátod a fagyasztó.

Nekem nagy segítség volt, hogy irattunk a párommal egy étrendet amivel fogyni is lehet, nem igazán nevezném diétának, igazából figyelembe veszi a munkátokat, az egyéb aktivitásotokat, milyen alapanyagokat (zöldség/hús..stb) szerettek és úgy van kiszámolva minden. Kb "hülyebiztosra" van csinálva, részletes mértékekkel, bevásárlólistával. Mi fogytunk tőle, de közben jól is laktunk.

2021. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!