Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet újkrumpliból...

Hogyan lehet újkrumpliból ropogós sült krumplit sütni?

Figyelt kérdés
Számít hogy olajban vagy zsírban sütjük? Mi zsírral szeretünl sütni, nem igazán sütöttünk olyan sűrűn sültkrumplit rendes krumpliból, inkább gyorsfagyasztottból. Szeretnék áttérni rendes krumplira, kisfiam imádja de úgy gondolom még mindig egészségesebb, mint a gyorsfagyasztott. De nem sikerül ropogósra, szottyadt. újkrumpliból lehet egyáltalán ropogós sültkrumplit sütni? Barátnőm szerint nem mert ilyenkor magas a víztartalma. De hátha valaki megmondja a titkát, olajban, zsírban sütve vagy ezek nélkül sütőben. Valami tipp? Köszönöm
2021. júl. 8. 13:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Először is, mire alapozod, hogy a gyorsfagyasztott az egészségtelen? Bezzeg, a disznózsír az mehet :)


Ha érdekel egy hasznosnak tűnő válasz is, akkor elmondom, hogy a ropogósság eléréséhez célszerű előfőzni a krumplit. Nem hagyományos értelemben sokáig főzni, hanem inkább blansírozni.

2021. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Ezt mikróban 2 perc alatt is megteheted. Utána forró zsiradékba. Tök mindegy a ropogósság szempontjából, hogy olaj vagy zsír, én például rosszul vagyok a zsírtól. Sütőben csak pirul, de nem lesz olyan ropogós, de úgy is kell egy kis zsiradék. Semmi baj a fagyasztott krumplival, hogy merült ez egyáltalán fel benned?
2021. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

hasábburgonyára gondolsz "sültkrumpli" alatt...???


Azt nem lehet.

Viszont remek tepsis krumplit lehet sütni a "parázsburgonyából" - kb. fél evőkanálnyi olívaolajjal. Ha tényleg picik (diónyiak), akkor maradhat egyben, egyébként félbevágod. Megspricceled az olajjal, a kezeddle jól összekevered, hogy mindenhol olajos legyen minden darab. 180 fokra beteszed egy lapos tepsiben (egy rétegben) - 20-30 perc alatt gyönyörű ropogósra sül. Héjastul!!!

2021. júl. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

"hasábburgonyára gondolsz "sültkrumpli" alatt...???"

13:32

Te hasab burgonya alatt a sult hasabra gondolsz?mert a hasábot főzni is lehet. Az csak a forma neve.

2021. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
A gyorsfagyasztott nem más, mint elösütött krumpli, azaz semmmivel sem egészségtelenebb, mint amit te pucolsz meg.
2021. júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
4: szőrszálhasogatsz! a pommes frites-t szokás hasábburgonyának hívni - egyértelmű.
2021. júl. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Utanaolvastam 😊


Remelem, a tobbi ilyen dolgot se eszitek 😊


[link]

2021. júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

7, joooo, de te kezted.

Amugy barmilyen sult krumpli olyan belole. Csipsz is.

De a hasabot en ponr ugy szeretem.

Inkabb prószánál fura, szottyos, pedig nem teszek bele tejfolt

2021. júl. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

5: annyiban azért lehet egészségtelenebb, hogy fogalmad nincs, az elősütést miféle zsiradékban/olajban csinálták...

A pálmaolajat használják sok helyen, és arról elég sok negatív infó van....

2021. júl. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ha már a gyorsfagyasztottról van szó, biztos sokatok próbált már több fajtát. Biztos már valamelyikőtök tapasztalt olyat, hogy annyira elő volt sütve, hogy mikor kisütötted nagyon olajos íze volt, nem azért mert te áztattad olajban/zsírban, normálisan sütötted ki ahogy kell, de mégis olyan íze volt mint ha szét lett volna áztatva olajjal, és a krumpli is emiatt üvegesre sült. Azt ne mondja nekem bárki is hogy ez marha egészséges. Mert szerintem nem.
2021. júl. 8. 14:02
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!