Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van új a nap alatt. Ganache-t...

Van új a nap alatt. Ganache-t turmixolni :))) ?

Figyelt kérdés
Na ez a cukrászműsoros bénaság hozza a szintet. Nekiálltak a ganache-t turmixolni. Szent isten. Mit fognak még ezek itt barmolni?
2021. jún. 30. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy az emulzió tényleg tökéletes legyen, le kell botmixerelni. Használhatod enélkül is, végülis nem rossz... de nem hasonlítható ahhoz a gyönyörű, selymes, csillogó krémhez, ami botmixerelés után lesz. A legnagyobb cukrászok mind ezt csinálják, nem véletlenül.

Próbáld ki egyszer, és meglátod, hogy megéri.

2021. jún. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Holy fuck. Valószínűleg nem véletlen, hogy minden általam ismert forrás kézi vagy gépi habverőt ajánl hozzá, nem botmixert. Autentikus francia videókban is így készül (nem mintha tudnék franciául, de így is látszik, aminek látszania kell).
2021. jún. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Halászlébe is merénylet beletolni a botmixert, mondanám, hogy csak azok csinálják akik nem tudnak se főzni, se halat pucolni-darabolni.


De, hogy már egy tradicionálisan is hihetetlenül egyszerű dolgot ennyire el kell majmolni...

2021. jún. 30. 19:50
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Lehet jól csinálni és lehet tökéletesen is. Nem kötelező.

Ha a franciákat említették, itt mindenki botmixereli a ganache-t, mert nem kerül semmibe és sokkal jobb lesz a végeredmény. Ezt látom én is, mint Franciaországban élő cukrász (de amikor Magyarországon dolgoztam cukraszdaban, ott is így csináltuk)

El tudom fogadni, hogy nem mész át rajta botmixerrel. Ha itthon, nagyon pici adagot csinálok mondjuk palacsintához öntetnek, én se szoktam. De mivel ismerem mindkét módszert, így tudom, hogy nagy különbségek vannak. Azért, mert ezt nem ismertétek eddig, még nem jelenti azt hogy hülyeség. Én tényleg csak javasolni tudom, hogy ha legközelebb csinálsz egy adagot, akkor vedd ketté és az egyiken menj át botmixerrel és nézd meg a különbségeket.

De ha nem akarod így csinálni az is jó, úgyis egy korrekt ganache-t lehet kapni, csak ne kritizáld azokat, akik máshogy csinálják. Nem erőlteti rád senki

2021. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Mondjuk nekem a "gőz fölött olvasszuk meg a csokit" mondattól áll fel a szőr a hátamon. Csokit normálisan mikróban lehet olvasztani. A vízgőz belemegy a csokiba, összerántja, kuka az egész.
2021. júl. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Mikróban nem tudok csokit olvasztani egyszer próbáltam és 1 perc után szenet kaptam eredményül.
2021. júl. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pesig gőz fölött és mikróban is sima ügy. Gőzölve a tradicionális, de aki mixerezi a ganache-t az mikrózza a csokit is, ne álszenteskedjen, hogy azt meg csak a gőz fölött lehet.
2021. júl. 1. 13:15
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

#5

Kicsit erős azt állítani, hogy csak mikróban lehet csokit olvasztani. Jóval régebb óta része a gasztronómiának a csokoládé, mint a mikró, és őseink valahogy mégis megoldották a problémát. Nem is értem, hogyan jutna bele a vízgőz. Mindig gőz felett olvasztom a csokit, és soha nem ugrott össze, mikróban viszont én is készítettem már belőle szép nagy széntömböt.

2021. júl. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

#8


Nyilván házi körülmények között, ahol max 2-3 táblát kell egyszerre olvasztani, ott jó a vízgőzös módszer is (bár szerintem úgy is kegyetlen lassú). De cukrászdában/fagyizóban, ahol napi 20-30 kg-t is meg kell olvasztani, esélytelen a vízgőzős módszer.

2021. júl. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Miért lenne esélytelen? Működik az, csak gazdaságtalan.
2021. júl. 1. 22:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!