Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A tökéletes hamburger receptje?

A tökéletes hamburger receptje?

Figyelt kérdés

Baráti összejövetelen én fogok majd kaját csinálni, arra gondoltam, hogy grillezni fogok és hamburgert készítek.


Azon is gondolkodtam, hogy a hamburger zsömléket is én készíteném, ha nem nehéz az elkészítése.


A ti kedvenc/legjobb receptjeitekre lennék kíváncsi :)



2021. máj. 31. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Hamburger zsömle receptjét Limaránál nézd! Tuti ! Limara péksége


A húst pedig vagy a Street Kitchen-en, vagy van még néhány gourmet oldal, ahol jól leírják. Marhavesefaggyúval, minőségű húsból.

2021. máj. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

bocs, lemaradt a SK link:


[link]

2021. máj. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

minőségi marhahús 80%

zsír (szalonna vagy vesefaggyú) 20 %


nem kell semmilyen tojás, zsemlemorzsa, petrezselyem, semmi, csak zsír és hús


ledarál, összekever, és sütés előtt sózni, borsozni mindkét oldalát a húspogácsának


vajon pirítsd meg a zsömle mindkét oldalát (recept pl. street kitchen)


én ezeket szoktam rakni még bele

- cheddar sajt

- lila hagyma

- paradicsom

- saláta

- kéksajtos mártás (street kitchen oldalán szintén a recept)


vagy


- hagymalekvár

- BBQ

- cheddar sajt

- brie sajt

2021. máj. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, mind nagyon jól hangzik :)
2021. máj. 31. 19:13
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Én a Jamie Oliver féle receptet szoktam használni, fantasztikus ízvilágú :)


hamburgerhez

500 g darált marhahús

3 dkg keksz

2 ek dijoni mustár

1 db tojás

1 csokor petrezselyem

só ízlés szerint

fekete bors ízlés szerint

1 ek olívaolaj


A hamburger zsemlékhez

90 ml víz

90 ml tej

1 tasak instant élesztő

40 g vaj

1 db tojás

440 g finomliszt

40 g cukor

1 tk só

1 db tojásfehérje

1 ek szezámmag


tálaláshoz

1 közepes fej jégsaláta

3 db paradicsom

1 közepes fej lila hagyma

4 db kovászos uborka

5 dkg sajt

1 ek ketchup


A sós kekszet konyharuhába tesszük, és jól odavagdossuk az asztalhoz.

A húst tálba tesszük, hozzáadjuk a megtört kekszet, sót, borsot, egész tojást, mustárt,az apróra vágott petrezselymet, és jól összedolgozzuk.

6-7kb 2 cm magas húspogácsátformálunk belőle.

Tányérra tesszük, és egyenként néhány cseppolívaolajjal megkenegetjük őket.

Előmelegítünk egy lehetőleg grillserpenyőt és ha elég forró, beletesszük a hamburgereket és egy serpenyőlapáttal jól lenyomkodjuk, hogy minél nagyobb felületen tudjon sülni.

Oldalanként 3-4 percig sütjük.

Ezután a kettőbe vágott hamburger zsemléket a serpenyőben,mindkét oldalukon megpirítjuk.

Tálalás: A megmosott, szárított salátaleveleket kicsikre összetépkedjük, a hagymát és paradicsomot vékony karikákra, az uborkát hosszában vékony csíkokra vágjuk.

A megpirított zsemle alsó felére először ketchupot nyomunk, erre jön pár salátalevél, majd a húspogácsa, a sajt, lilahagyma, paradicsom, uborka, kevés mustár és újból pár csepp ketchup.

2021. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

80%-hús 20% zsír, jó minőségű marhahúsból. Vannak ilyen steakekre is specializálódott hentesek és ott nagyon szép husik vannak és tudnak ajánlani hamburgerhez húst (és szokott lenni már előre ledarált hús is)


A legfontosabb, hogy semmi nem kell bele és nem szabad túl sokat gyúrni/ formázni a húst, a legegyszerűbb golyókat formázni belőle és azt kilapítani.

Mielőtt rákerül a grillre mindkét oldalát kell sózni és borsozni, de hamarabb nem szabad.


Grillen magas hőfokon pár percig kell sütni mindkét oldalát, nem szabad túlsütni.


[link]

2021. jún. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Erről öcsémet kéne megkérdezni. Ő a bucit is maga süti hozzá, de a húsnál a tökéletes fűszerezést még évek során sem tudta úgy kikísérletezni, hogy neki 100%-ban megfeleljen.
2021. jún. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!