Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit és hogyan tudnék még...

Mit és hogyan tudnék még elrakni télire?

Figyelt kérdés

SZilva, barack fagyasztom, lecsót rakok még el, meg néhány zöldséget (pari, papri pörihez, fehérrépa, zeller, petri, karalábé)....

De van még ötlet, mit tegyek el???


2010. aug. 23. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Uborkát, és nemsokára jön a birsalmaszezon, abból lehet csinálni birsalmasajtot, birsalmakocsonyát, birsalmalekvárt, és természetesen befőttet is.
2010. aug. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyalult tök+kaporral, én kígyóuborkát is szoktam legyalulva, adagonként mélyhűteni, így mindig van télen is uborkasaláta. Aztán sok-sok v.hagymát összekockázva.(nagyon felmegy az ára)
2010. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Zöldbabot,Paradicsomlevet!
2010. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Zöldbabot piacon vegyek? Sehol nem láttam, abc-kben, marketekben sehol...

Tököt is piacon érdemes?

Ültettem a kertbe, de még csak egyetlen árva tök volt rajta, pedig trágyázom, locsolom...na mindegy...szóval piacon érdemes?


Tényleg még ennél is drágább lesz a v.hagyma? Már most 200fton felül van!!!

2010. aug. 23. 14:23
 5/7 anonim ***** válasza:
A lidl-ben ma láttam gyönyörű, szép nagy tököket. Ha van a közelben, érdemes benézni. Sárgarépát nem lehet lefagyasztani, mert a Lidl-ben most 1 kg-os csomag 199.-, és gyönyörű, a fehérrépájuk is szép husos.
2010. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon szeretjük a nektarint befőttnek, mint amilyet konzervben lehet kapni a boltokban. És még az íze is olyan.

Pörkölthöz nagyon finom.

2010. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem mindenképpen piacon vásárolj zöldségeket, és olyantól, aki saját maga termeszti és tudod, hogy még esetleg aznap szedte le és friss.

Egyébként cukkínit is reszelhetsz le egy 1-2 fokhagymát zúzol közé és télen ebből is csinálhatsz főzeléket. Esetleg még sárgarépát reszelve szintén főzeléknek, vagy kelkáposztát, brokkolit, zöldborsót, karfiolt, babot, kukoricát, sóskát is fagyaszthatsz télire.

És ahogy írtad mi is szoktunk lecsót, ilyesmit mindent lefagyasztani, mert amikor már nincs ezeknek szezonja, baromira drágák!

2010. aug. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!