Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kérhetek joghurttorta receptek...

Kérhetek joghurttorta recepteket? A tökéletest keresem.

Figyelt kérdés

Tudom, neten sok van, de ugye mind lutri...

Bevált, kipróbált recepteket keresek, gyümölcsös, tejszínhabos verziót, lehetőleg görög joghurttal. Sütni akarom a tésztát, viszont a sütőm a piskótával nincs jó barátságban. Tehát elsősorban a tésztára szeretnék alternatív ötletet kapni. Illetve: nagyméretű tortaformám van, a krémhez lenne szükségem tanácsra, mennyi joghurt, esetleg mennyi tejszín, illetve mennyi cukor, zselatin kell bele? Mennyi gyümölcs kell hozzá? Fagyasztott lehet? Vagy nagyon plötty lesz, és inkább valami friss kellene?

A díszítéshez mennyi tejszínhabbal számoljak? A tetejére mit tudok tenni a gyümölcsök kívül? Tortazselé illik hozzá?


Köszönöm előre is. Bocs, ha sok a kérdés, de joghurttortát még sosem csináltam. Ez teljesen új terep, annyira egyszerűnek tűnik, mégis számtalan kérdés merült fel bennem. :D


2021. máj. 5. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:

"Tudom, neten sok van, de ugye mind lutri...

Bevált, kipróbált recepteket keresek"

Ez is a net itt. Ide ugyanolyanok írnak, mint pl. a mindmegettére. Ugyanannyira kipróbált receptjeik vannak azoknak is, akik ide írják, mint azoknak, akik oda vagy más, hasonló oldalra.

2021. máj. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom. De más ételek kapcsán futottam már bele olyan receptekbe, ahol az arányok nem voltak jók, már ránézésre egyértelmű volt, ott voltak hozzászólások, és abból is kiderült.

Elolvasva régi kérdéseket kiderült számomra, hogy amilyen egyszerűnek tűnik, annyi buktató lehet benne. Miért baj, hogy gyakorlottabb konyhatündérek gyakorlati tapasztalataira vagyok kíváncsi? Mint írtam, valami tökéletesen szeretnék. És a sok neten fellelhető receptből én ezt nem tudom megítélni, de azok, akik rendszeresen készítenek ilyet, igen. Tudják, hol van buktató.

Ráadásul sok tésztavariációt sem találtam. Vagy piskóta, vagy kekszes, illetve babapiskótás alap mind. Kavart tésztát tudok sütni, de fogalmam sincs, illik-e hozzá, ahogy arról sem, hogy mennyi alapanyaggal dolgozzak, mivel eddig csak tepsiben sütöttem ilyesmit.

2021. máj. 5. 23:14
 3/4 anonim ***** válasza:

-gyümölcsös (nekem most legutóbb 1-2 marok erdei gyümölcs+ egy fél konzerv barack volt - - - ehhez tudsz igazodni, de ha egyféle gyümölccsel készíted akkor egy konzerv/befőtt/ennek megfelelő friss gyümölcs)

-500 g joghurt (én natúrt használtam, de ha van ízben passzoló akkor akár az is mehet)

-1 zacskó zselatin (a nagyobb fajta)

-2 dl tejszín

-babapiskóta


1. Joghurt +zselatin - - > elkever - - > felmelegit, majd lehűt

2. Gyümölcs darabol

3. Tejszín habbá ver

4. Lehült joghurt + hab összeforgat, majd gyümölcs hozzákever

5.őzgerinc formát folpackkal kibélelni, majd a kész joghurtos alapot beleönt

6. Tetejét babapiskótával beborítani - - ez lesz ugye az alja, úgyhogy jó szorosan rakd

7. Min. 4-6 óra hűtő

Ezután simán kicsúszik a formából.



Isteni finom, egyszerű, és tényleg szuper jól működik.

+ annyi, hogy ha nem elég édes azt nyugodtan ízlés szerint pótolhatod még cukorral.

2021. máj. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges hozzá tésztát sütnöd, de ha mindenképp azt szeretnél, akkor én az alábbi receptet használnám.

Ha kihült akkor mehet rá az előző joghurtos réteg, és utána hűtő. De a nagy tortaformahoz inkább a krémes réteghez az előbb leirt hozzávalók 1,5x-ét használnám.



Teszta:20 dkg liszt

2 tojás

10 dkg porcukor

15 dkg puha vaj/margarin

6 dkg joghurt

Tk sütőpor


1. Tojások+ atszitalt porcukor - - kihabosit

2.olvasztott vaj es joghurt hozzákever

3. Liszt es sütőporbus mehet - csomómentesre kever

5.elomelegitett sütőben tűprobaig süt

2021. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!