Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért ég meg a tetején a sajt?

Miért ég meg a tetején a sajt?

Figyelt kérdés

Új sütőnk van, jobb is (elvileg...) mint a régi. Amikor olyan sós sütiket sütök amiknek sajt van a tetején, az elég rendesen megég rajta és a tészta nyers marad. Alsó sütés plusz ventillátorral csinálom, sima légkeverés nincs rajta...

180 fokon szoktam. Mit tudnék tenni?


2021. márc. 11. 12:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
84%
ugyanilyen sütőt vettem, még nincs kész a konyhám. nehari kérdező, de remélem csak te bénáztál a sütővel és nekem nem lesz vele bajom, imádok sütni 😆
2021. márc. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem kevertem össze. Én is nagyon furcsállom. Minden más szépen megsült, piskótám sosem volt még ennyire szép egyenletes. Húsok is full jók
2021. márc. 11. 18:48
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb próbáld lejjebb tenni.

A hő erősen felfelé áramlik, és egy átforrósodott lemez erősen tudja sugározni a hőt.

A tészta meg közben nyers marad, mert túl messze kerül a tepsi az alsó fűtőszáltól. A száraz levegő rossz hőközvetítő.

Tehát alulról van egy nagy légrés, felülről meg ott van fölötte a fullra átforrósodott teteje. Csak egy ötlet...

A piskótát hova tetted? Mert az cukros, szóval ha a trappista megégett, a cukrosnak is meg kellett volna. Érdekes...

2021. márc. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Középre, mint a virslis párnát.
2021. márc. 11. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!