Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért ég meg a tetején a sajt?

Miért ég meg a tetején a sajt?

Figyelt kérdés

Új sütőnk van, jobb is (elvileg...) mint a régi. Amikor olyan sós sütiket sütök amiknek sajt van a tetején, az elég rendesen megég rajta és a tészta nyers marad. Alsó sütés plusz ventillátorral csinálom, sima légkeverés nincs rajta...

180 fokon szoktam. Mit tudnék tenni?


2021. márc. 11. 12:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%

Alsó sütés, és a teteje ég meg?

Itt valami nem stimmel.

2021. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

Gázsütő?


annál nem annyira pontos a hőmérsékletbeállítás sajnos....

2021. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

10-es avgyok.

Gázsütőben nincs légkeverés. (mármint háztartási gázsütőben)

A 11-esnek viszont abban igaza van, hogy mondjuk egy sima trappista 180 fokon alsó sütésen nem igazán ég meg.


Legközelebb tapogasd már meg a sütő tetején a felső fűtőszálat, miközben felmelegít, alsó sütésre állítva.

Van rajta ez a tekerős mikrokapcsoló, amivel kiválasztod a sütési módokat, akár egy félre huzalozás is lehet, és alsó sütésen is bekapcsol a felső fűtőszál.

2021. márc. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%

13: már hogy ne lenne! pl.

[link]

2021. márc. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%

Illetve még egy kérdés


" Alsó sütés plusz ventillátorral csinálom, sima légkeverés nincs rajta..."


Ez nem igazán tiszta.

A sima légkeverés, az az alsó sütés + ventilátor, ez a hagyományos értelemben vett légkeverés, háztartási sütőkben.

Az alsó sütés nélküli légkeverés, az csak a hideg levegő keverése lenne.


Linkeld már be légyszi, melyik pontosan ez a sütő, és melyik sütési módot használtad!

Csak mert ez a mondat akár arra is utalhat, hogy hőlégbefúvásos sütő, és azt használod légkeverésnek.

2021. márc. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

14-es, ja igen, emlékszem erre a típusra.

Ez nem tisztán gázsütő, hanem gázos elektromos kombi.

Nem mellesleg ha jól tudom kizárólag az elekrtoluxnak van ez az 1 gépe, ami ezt tudja.


Ami tisztán gázsütő, abban ilyen nincs. Egyben sem. Ipariban van, háztartási gázsütőnek pont az a lényege, hogy áram nélkül üzemeljen.

2021. márc. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Kicsit elírtam. Szóval sima alsó sütés nincs benne, csak alsó ventillátorral.

Gorenje BO737E24B

Villanysütő

2021. márc. 11. 17:28
 18/24 A kérdező kommentje:
Trappistával csináltam de nagyon gyorsan megkapja a tetejét pedig alsó sütés-ventillátornál legfelülre tettem hátha nem éri annyira a ventilátor
2021. márc. 11. 17:29
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

17: rákukkantottam:

[link]


Hát elég csilivili tulajdonságokat írnak róla a leírásban...


Az vajon a gyakorlatban mit jelent, hogy köralakú fűtőelem????



Programok:

Alsó és felső fűtőelem, Infragrill, Hőlégbefúvás, Infragrill ventilátorral, Alsó + köralakú fűtőelem + légkeverés, Alsó fűtőelem és hőlégbefúvás, Kisméretű infragrill, Kiolvasztás funkció, Gyors előmelegítés funkció, AquaClean öntisztító funkció, Melegen tartás funkció"



Csak ötletelni tudok... Mi lenne ha az alsó sínre tennéd a sütit, és fölé tolnál egy üres tepsit??? hogy ne közvetlenül érje a hő...


De továbbra se értem, hogy hogyan tud megégni, ha felülről csak a konvekciós hő érheti?

2021. márc. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Megint 10-es vagyok, nem nézlek hülyének, de ugye véletlenül se keverted össze az alsó+ventilátort az alsó+hőlégbefúvással? Mert hasonlóan néz ki az ikonja, véletlenül összekeverhető, és valóban furcsa, hogy csak alsóval ennyire égeti a tetejét.

Tehát a ventilátor körül, nem szabad hogy legyen karika.


(19-es kérdésére, ez a kör alakú fűtőelem. A légkeverés ventilátora körül van egy nagy teljesítményű fűtőszál, így nem a hagyományos alsó-felső fűtőszálak hőjét keveri a sütő, hanem alapból forró levegőt tol be. Egyenletesebben lehet vele több szinten sütni)


Ha nem volt a ventilátor körül karika, (az ikonon) és úgy is égetett, próbáld lejjebb tenni. A hő idővel nagyon felmelegíti a felső lemezt, és így nem csak a levegő süt, hanem a lemezből lesugárzó hő is.

Az nem baj, ha fújja a levegő, amíg le nem fújja róla a sajtot. :)


Egyébként nekem is gorenjém van, bár szabadonálló, nagyjából ugyanezekkel a funkciókkal. Alsó sütéssel abszolút nem égeti a tetejét semminek.

2021. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!