Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Létezik ilyen "sütemény"?

Létezik ilyen "sütemény"?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy van mindenféle leveles tésztás sütiből meg teasüteményből is sós, húsos/zöldséges verzió, viszont piskótaszerű süteményből még nem ettem/láttam sósat. Mi lenne, ha egy egyszerű piskóta receptből kivenném a cukrot, több sót tennék bele, illetve raknék bele fűszereket, esetleg gombát vagy sonkadarabokat is? Tudtok esetleg ilyen kaját? Próbáltam olyan kifejezésekre rákeresni, hogy "sós tepsis sütemény", "sós piskóta", meg ilyenek, de nem találtam pontosan olyat, mint amilyet elképzeltem.

Tudtok ilyen ételt, amihez van konkrét recept is? Vagy megérné kikísérleteznem egy alapból édes süteményekhez való piskótarecept alapján? Az állaga mennyivel lenne másabb így, hogy nem raknék bele cukrot?


2021. márc. 10. 19:21
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
2021. márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. márc. 10. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Akkor nem lenne piskóta....

A hideg úton készült könnyű felvert süti (piskóta) magasságát a cukorzárványok adják. (Illetve a színét is)

Viszont lehet percet, ropit, apró kekszet és krumplit sütni

2021. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
2021. márc. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem piskóta az ötlet, az biztos, mint ahogy az is biztos,- hogy bár mindenki annak hívja a süteményét, aminek akarja - se a te elképzelésednek, se a linkelt recepteknek nem sok közük van a piskótához. A cukor nem csak az édes ízt adja - a piskótának nagyon fontos, alapvető összetevője -, ha kihagyod, és teszel bele helyette gombát, az sajnos nem lesz piskóta.

Persze ettől függetlenül hajrá, kísérletezni érdemes, tényleg nagyon finom süteményeket lehet kreálni.

2021. márc. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen
2021. márc. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!