Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Létezik hogy egy bögrés...

Létezik hogy egy bögrés sütiben ~1000 kcal legyen?

Figyelt kérdés

Ha jól számoltam, igen:


- 3 ek liszt = 216 kcal

- 3 ek krist.c = 168 kcal

- 1 db tojás 60 kcal

- 3 ek napraforgó olaj = 372 kcal

- 3 ek tej 180 kcal


És akkor még a "töltelék" bele kb 211 kcal.


Létezik hogy ennyi lenne, vagy én számoltam valamit rosszul?

Én azt hittem hogy ennyi kcal kb egy tepsinyi sütiben lenne, de ez csak egy bögre...?



2018. okt. 1. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

"vagy én számoltam valamit rosszul?"


Igen, te.

Az már eleve gyanús kellene legyen, hogy a tejben több az energia mint a kristálycukorban, holott valójában kb századrésze az egyik a másiknak.

2018. okt. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is a tej tűnt fel azonnal. 3 ek nem lehet ennyi :) Lehet, hogy 3 dl számoltál.

Egyébként meg lehet, hogy ennyi.

Egy átlagos szelet süti/torta, a fajtájától függően, lehet kb. 200-500 kalória. Pl. egy szelet csokitorta kb. 350 kalória.

2018. okt. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg rosszul számoltál, de azt azért elmondanám neked, hogy nem feltétlenül attól van valamiben kevesebb kalória, hogy egy bögre vagy egy tepsi az adag.

Nyilván 1 bögre mézben több a kalória, mint egy tepsi paradicsomban.

A kalóriabázis szerint:

3 ek. liszt = 112 kcal

3 ek. k.cukor = 192 kcal

1 tojás = 52 kcal

3 ek napraforgó olaj = 318 kcal

3 ek tej = 56 kcal (2,8 tej)

Ez sem kevés, 7-800 kcal, de nem ezer.

[link]

2018. okt. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Sajnos ez ennyi


3 evőkanál liszt 45 g 337x0,45= 151,65

3 evőkanál cukor 45 g 400x0,45= 180

1 db tojás. 143

3 evőkanál olaj. 60 g 884x0,60= 530,4

3 evőkanál 2,8% tej 30 g 56x0,30= 16,8

Összesen : 1021,85 kcal

Csökkentsd le az olajat 1 evőkanál is elég, de helyettesíthető 2 dkg olvasztott vajjal az „csak" 150 kcal. A folyadékot pótold tejjel, vagy bubis vízzel.

2018. okt. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%
Egy nyamvadt bögrében 3 evőkanál olaj? Meg ugyanennyi cukor??? Amikor egy bögre teába tesz az ember 1-2 kávéskanálnyit? Ez valami rémes kotyvalék lehet... :O
2018. okt. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5: Ez tényleg fura. 1 kanna teába teszek 4 ek cukrot. És az kb. 5 bögre lesz.


Ezért mondom mindig, hogy ha valaki akar egy sütit enni, akár akkor is, ha éppen odafigyel az étkezésre, akkor egyen egy normálisat. Nem kell semmi különlegeset kitalálni. Nyugodtan lehet enni, időnként és egy-egy szeletet.

2018. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez süti, emberek, nyilván nem annyi cukrot tesz bele, mint egy teába (jó, nem nyilván, én sem édesítem agyon a sütijeimet, de az átlagember igen. ha egy tepsibe tesz 40 dekát, akkor egy 3 decis bögrébe se 1 tk fog kerülni).

3 evőkanál olaj pedig teljesen OK egy bögrényi sütinél.


A tejet rosszul számoltad, a tojás méretfüggő, de egy normál tojás inkább 80-90 kcal (60, az valami apró jércetojáska lehet, főleg, hogy a sárgája nem szokott arányosan csökkenni, a kisebb tojásokban nagyobb az aránya a tapasztalataim szerint). De ezektől függetlenül is, rengeteg kalóriadús cucc került a bögrédbe. A sütik sokszor ilyenek. Ha lightosabbat akarsz, süss egy rendes piskótát s edd meg egy nem agyoncukrozott lekvárral :D Klasszikus piskótából egy egész nagy tepsi se lenne sokkal több. Persze máshogyan is laktat, de tipikusan elég jól, mivel sok benne a fehérje.


Tepsi belevaló süti (néha látok recepteket és elszörnyedek), na az sokszor közel vagy teljesen fél kiló vaj, fél kiló cukor, az nem 1000 kcal :D

Közel 4 dkg zsiradék, az komoly kalóriamennyiség, s ez csak egy a sorban, mit vártál?

2018. okt. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jó jó, köszi a válaszokat, nehogy itt elkezdjetek veszekedni :D

Tényleg köszi mindenkinek a segítséget!

2018. okt. 1. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!