Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyit költötök havonta ételre?

Mennyit költötök havonta ételre?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válasza érdekel akik a párjukkal laknak együtt szóval 2 személy étele.

Főleg az érdekel hogy körülbelül ki mennyit költ kajára (főétel) havonta?

Akit érdekel miért szeretném tudni az írjon privibe.


2021. márc. 8. 23:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Kb 50 ezret. 2 felnőtt. De ez változó. Ha valami akciós akkor többet veszünk belőle. De van hogy kevesebb dologra van szükségünk
2021. márc. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ketten vagyunk, 80.000 a kajapénz, ebből 15-15 privát, 50 a közös vásárlás. Nagyon ritkán rendelünk, és jól kijövünk.
2021. márc. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Kb. 55-60 ezret, nyáron a veteményes miatt kevesebbet.


Kevés hús, sok-sok zöldség, teljeskiőrlésű alapanyagok, hüvelyesek, főleg ezeket fogyasztjuk. Üdítőt, nasit csak minimálisat veszünk, nem vagyunk nagyon édesszájúak, gyümölcsöt is csak én eszek.


Idén akarunk savanyúságkat is befőzni, jó sok uborkát termesztenek hozzá, mert amúgy egy üveg ecetes uborka 6-700 forint a boltban, kicsit durva azért, ahova mennek az árak.

2021. márc. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Havi 40-50 ezret, de ebben benne van a hús, zöldség, tojás, tészta, esetleg fűszerek (ha kezdek kifogyni), rizs + néha egy kis nasika is. Plusz gyümölcs, de azt is hetente 2X veszek úgy, hogy elég legyen napokig.


3-mas, 600 forint egy üveg uborka? Hol? Én a Sparban a Sparos csemege ubit 300 Ft körül veszem. 3-6 centisek. Ja, nem a drágább, márkásat szoktam megvenni, hanem jórészt a saját terméket, ami ugyanaz a minőség, csak éppen fele annyiba kerül.

2021. márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
4-es, az, Auchanba járunk, ott ennyi a legolcsóbb.
2021. márc. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 1eve sprolunk azelőtt volt hogy heti 30.000ft ment el. Mindenből az egészséget vettük az ilyen olyan menteset GMO mentes húst, bio zöldségek stb. Mivel semmi változást nem éreztünk 3 év alatt sem csak azt hogy kevesebb a pénz de úgy voltunk vele hogy hát sokkal jobban megéri... Mióta nem eszünk mentesen azóta nincs pattanásom. Tejtermékeket teljesen kiiktattuk meg a glutént is mert nagyon rosszakat hallottunk róla. Mióta újra normálisan élünk tejfölt is tejföllel esszük kedvünk is jobb a közérzet is ahogy írtam gyakorlatilag nincs pattanásom, azóta óramű pontossággal jön havonta a Mikulás is.


De még mindig sokat aza a baj :( próbálkozunk spórolni heti bevásárlás van és heti menü de valahogy mindig megszakad a kassza...

Heti 17-20ezer. Lidl-be járunk néha Auchan. Szerintünk minőség és ár érték arányban messze a Lidl a legjobb.

Én azért sokallom a 20ezret mert hugomék is ketten vannak ők 10-15 ezerből simán kijönnek nem tudom hogy csinálják....

2021. márc. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Svájcban élünk, szóval úgy írom.


Normális esetben kb. olyan 5-600 chf/hó.


Most több, mert étkezési zavarból gyógyulok (10 év után végre nem csak "kvázi" csinálom, hanem magam miatt), és minimum 3000 kcalt meg kell ennem/nap, úgyhogy jóval több étel fogy. :)

2021. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok:


Plusz a gluténmentes élelmiszerek itt is drágábbak, de hát ez van, a "hagyományos" termékeket nem ehetem meg.

2021. márc. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
KB 60.000 kettonkre. Van amikor több, van amikor kevesebb
2021. márc. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
csak ételre (étkezési napló alapján számolva) 68-70 ezer forint két főre
2021. márc. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!