Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nála'd mi lesz a húsvéti menü?

Nála'd mi lesz a húsvéti menü?

Figyelt kérdés

2021. márc. 7. 06:26
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem vagytok vallásosak? Húha nekem ez fura azt hittem mi magyarok igen is azok vagyunk:(

Igen erdélyi Magyar vagyok de nem tőzs gyökeresen... Viszont tőzs gyökerekes magyar ezt szívemre veszem! Nagyanyám jött ide nagypapuskával határmellé, 1720 körülig meg van a családfa Magyarországon éltek először mai győri megyében, aztán a mai Pest megye környékén közben sokasodtunk aztán szépen szét szóródtunk mint a háncs... viszont nem vagyunk kevert vérűek! Nagypapuska foglalkozott sokat a családfával. De mindegy is, nekünk ez nagyon szívügyünk a család és a felmenők erre felé mindenkinek vissza van vezetve a családfa. De vissza térve kicsit szomorú vagyok hogy ennyire nem éltek a hagyományokban. Amikor egyetemre jártam nem most volt igaz volt néhány barátnőm de nagyon kevesen vették így félvállról a húsvétot. El sem tudnám képzelni ezek a gyönyörű szokások nélkül amiket ránk hagytak. Mi hontalan Magyarok vagyunk de ettől is érezzük magunknak Magyarnak. Ne legyen dús a harag kérlek, de nem szép hogy nem tanítjátok legalább a gyermekeket hogy mitől húsvét a húsvét. Covid ide vagy oda ünnep az ünnep kifogás nem lehet.

2021. márc. 7. 16:52
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, én a 10-es válaszoló vagyok.

Nos, én nem beszélhetek Magyarország és a magyarok nevében, csak a sajátomban.

Látom szívedre vetted, hogy MI nem vagyunk vallásosak, de megnyugtatlak, hogy hívők vagyunk. A kettő nem ugyanaz!

Én személy szerint több okból fordultam el a katolikus egyháztól, de attól még hiszem a magam Istenét.

A hagyománykövetés nagyon szép szokás, itthon egyre ritkább, az okát nem tudom. Ezért is kérdeztem, hogy erdélyi vagy e, mert ott még ez megtalálható és ezt te is igazoltad!

De a hagyománykövetés nem függ össze a vallásossággal, az ateista és sok zsidó is állít karácsonyfát.

A gyerekemet természetesen megtanítottam, hogy mitől húsvét a húsvét, mert ez az általános műveltség része. Meg is lett keresztelve, de hogy felnőtt emberként hogy viszonyul a valláshoz vagy a hithez, azt nem tudom, de majd legközelebb elbeszélgetek vele erről. Mindenesetre sem pro, sem kontra nem presszionáltam semmire.

Ti ott Erdélyben másképp éltek mint mi, én sokszor gondolok oda, néha a rohanó világunkból kitekintve csodálattal, hogy ilyen tisztán magyarnak tudtatok maradni. Ezért köszönet és tisztelet nektek!...de EZ a Magyarország már nem AZ a Magyarország, ami a ti hagyományaitokban és dédszüleitek emlékeiben élt.

És ha nem haragszol meg egy apró kijavításért:

Helyesen tősgyökeres, így egybe és nem tőzs gyökeres.

A szó a tő és a gyökér szavak -s képzős alakjából keletkezett, tehát tős + gyökeres: tősgyökeres.

Kiejtésben az -s a -gy előtt -zs-nek hangzik (ún. zöngésség szerinti részleges hasonulás játszódik le), ebből adódhat a félreértés.

Jó egészséget neked és minden kedves honfitársamnak ott Erdélyben kellemes húsvéti ünnepeket!:)

2021. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Jajj de aranyos vagy köszönöm hogy kijavítasz anno is mindig örök hibám volt ha néha beszélek otthoni Magyar barátaimmal tájszólás miatt 5 percig mosolyognak aztán megszokják még jó hogy azt nem halljátok! 😂 Igen ti sokkal nyugatiasabbak vagytok de egy a vér legalább ennek örülök és köszönöm hogy időt szántál erre hogy leírtad ezt a sok mindent ha vége ennek a nyavajának gyertek el Erdélybe barátaim mindig azt mondják ha jönnek hozzánk olyan mintha haza érnének az igazi Magyarországra! Nálunk meg fordítva van ha mi megyünk oda vagy is Haza, Magyarországra úgy érzem hogy na itthon vagyok.
2021. márc. 7. 17:27
 14/19 anonim ***** válasza:
75%

#13

Feltétlenül elmegyünk Erdélybe, régóta tervezzük!:)

2021. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%

Mi igaz magyarok vagyunk, de nem vallásosak! A húsvét pont azaz ünnep amikor tavaszodik. Ilyenkor mi kirándulunk, ha lehetne wellnessezni mennénk vagy a balaton környékére.

A gyerekeknek sem jelent sokat, ők is imádnak kimozdulni.

Nehéz ételeket sem eszünk így ha megfőznék egy sonkát mehetne egy hét után a kutyának.

Gyerekkoromban nekem a húsvét a legborzalmasabb ünnep volt, bűzlöttem a kölnitől, fájt a fejem, amikor idősebb lettem nem jöttem ki a szobámból ezétt a szüleim haragudtak.

Nem akarok semmit sem a gyerekekre erőltetni, mindig megkérdezem mit szeretnének, mindig az utazást választják.

Húsvét reggelén kapnak tőlünk egy csoki nyuszit és ajándékot.

Ha szervezett program van pl egy hotelben tojás keresés arra elviszem őket.

2021. márc. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Még nem gondolkodtam rajta. Majd megálmodom.
2021. márc. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%
Előételnek kaszinótojás franciasalátával. A főétel nem lesz extra, de láttam egy tök jó bundás csirkemell receptet, szóval az lesz petrezselymes burgonyával. Desszertnek pedig mézes krémes, sósnak meg sajtos rúd.
2021. márc. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Vasarnap és hétfőn: rántott csirkemellfilé, sült karaj, sült krumpli, zöldborsós rizs. Mellé savanyúság és vegyes nyers zöldségek kapros joghurtos öntettel. Kétféle ŕdes, gyümölcsös hideg süti, valamilyes pudingos vagy joghurtos krémmel. Vagy az egyik sport szelet vagy kekszrúd lesz. Levest még nem tudom, nem vagyunk "levesesek". Reggelire: sonka, tojás, fehérkenyér, torma és sok zöldség.

Nem vagyok hívő, de ünneplem a tavaszt, a természet újjászületését.

2021. márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bárány ragu, sült lazac, krumpli saláta, sonka, tojás és sütemény.
2021. ápr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!