Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Születésnapi torta ötletek?

Születésnapi torta ötletek?

Figyelt kérdés

Anyukámnak jövő hét szombaton lesz a születésnapja. Eddig legtöbbször fekete erdő tortát készítettem neki, de idén szeretnék valami újat kipróbálni. Anyukámról azt kell tudni, hogy szereti a gyümölcsöket, a csokis, illetve a gesztenyés és kávés desszerteket.

Ki milyen sütiket szokott készíteni a szülinapokra? (nem fontos, hogy torta legyen, bármi jöhet, ami nektek már bevált) A segítséget előre is köszi.



2021. márc. 6. 18:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

EGy ilyen esetleg ???


[link]

2021. márc. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
elsőszámú kávés desszert: tiramisu
2021. márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Pisztáciás kavetorta kardamommal. Nagyon finom

[link]

2021. márc. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Esetleg készíthetsz neki:

-tiramisu tortát

-gyümölcstortát (van egy nagyon jó receptem)

-csokis-gyümölcsös tortát

-mouse tortát (akár kávésan, gyümölcsösen)


De tudom ajánlani neked Bebepiskóta, Sütik birodalma recepteit. Vagy akár nézz fel pinterestre

2021. márc. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Én személy szerint sose nézek receptet mindig ami vna a fejembe azt készítem. Legutóbb páromnak ezt sütöttem 2× is mert szüli napoztunk itthon még anyoseknál is és oda is sütöttem :) szóval 100% finom volt:D és szerintem olcsó is volt.



Hozzá valók:

5 tojás

5 kanál liszt

5 kanál cukor

2 ek olaj

1 vaníliás a piskotába is


Kb 4 ek Holland kakaópor

1 vaníliás cukor (összesen 2 kell egy a piskotába egy a krémhez)

1 csokis meggyes rumaroma (meggy rumaroma is jó lesz helyette)

500ml meggle cukrász hab

250g mascar pone

250g áfonya lekvár/dzsem

Díszítésnek gyomolcs vagy csoki amit akarsz:)



Nevet nem találtam ki de nagyon finom volt...

Csokis piskótát csináltam 5 tojásból ahogy szoktuk 24cm átmérőjű torta formába én mindig teszek bele 2 kanál olajat így tanított anyukám.

-(ő mai napig van hogy többet tesz bele (4kanál) én nem merek :D)-

Szóval amíg sülnek a lapok én csak a meggle cukrász habra esküszöm fél liter elég lesz az egész tortára. Amikor kb félúton jár a hab (robotgéppel verd ne hogy kézzel!) Le kapcsolom a gépet, és hozzá adok 250g mascarponet, 4 kanál holland kakaóport de ez ízlés kérdése, csokis meggy aroma (Tescoban is lehet kapni de pl coopba is az mindenhol van) szóval a meggy aroma kb felét bele rakom de ízlés kérdése inkább kevesebbet tegyél hozzá és ha kell kavarsz hozzá. Rakj bele egy vaníliás cukrot és verd habbá nagyon gyönyörű és isteni krémet fogsz kapni amivel könnyű dolgozni és hűteni sem kell. Előveszed a kihűlt piskótát és le kened áfonya lekvárral vagy dzsemmel a lényeg hogy 250g elég lesz a felét kend rá jó vastagon. Mehet rá a krém és a következő piskotanal ugyan ez. Én Tesco márkájú áfonya dzsemet használtam nekem maradt még a tetejére is bőven, és a tetejére is marad hab. Lekened a tetejét és a tálban nekem nagyon sok maradt én az oldalára spatula meg kés élének segítségével bevontam vele a tortát. És kész. Na most így soknak tűnik mert szájba rágósan írtam mert hátha másnak is hasznos lesz aki esetleg még kezdő. Én a tetejére tettem párom kedvenc csokijait félbe vágva és rá rakosgattam.

Képet privátban tudok küldeni. Isteni torta volt :)

2021. márc. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, mindenkinek ment a zöld kéz:)
2021. márc. 7. 11:17
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagy kedvenc a túrótorta, mivel nem kell sütni és még tojás sem kell bele. Azért jó, mert bármilyen gyümölcsöt tehetünk bele, akár friss akár befőtt. Ráadásul nagyon krémes, én személy szerint az őszibarackost tartom a legfinomabbnak.
2021. márc. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

7-es, melyik túrótorta receptet használod?

Tudnád linkelni?

Én is ihletet kaptam, de nagyon sokféle van...

2021. márc. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Linkelni sajnos nem tudok, a receptkönyvembe van leírva, de gyors begépelem :)

50 dkg túró

12,5 dkg vaj

20 dkg porcukor

3 ek tejföl

1 csomag vaníliás cukor

1 citrom leve és héja

3 teáskanál zselatin

1,5 dl tej

a tetejére kell 1 csomag gyümölcskocsonya por, itt mindegy hogy színes vagy színtelen, attól függ milyen gyümölcsöt használsz, én általában színtelen szoktam

és végül a gyümölcs, ez megint ízlés kérdése


elsőként kikeverem a vajat, porcukrot, tejfölt és a vaníliás cukrot. Ha már jól elkevertük, akkor mehet bele a citrom és a túró. Fontos, hogy a túró ne legyen darabos, senki nem szeret ráharapni a kis göbökre, úgyhogy ha darabos érdemes átnyomni krumplinyomón.

Ha ez megvan akkor jöhet a zselatin. Először egy kis langyos vízzel csomómentesre keverjük, és utána kb 1,5 dl forró tejet adunk hozzá. Fontos, hogy tényleg forró legyen a tej, különben nem oldódik fel a zselatin. Ha ezzel is elkevertük, mehet a túrós masszába.

Én kapcsos tortaformát szoktam használni, azzal a legpraktikusabb. Egy kicsit ki kell vajazni, hogy ne ragadjon bele semmi. Beletesszük a masszát és mehet a hűtőbe. Kis idő múlva mehet rá a gyümölcs. Ezután jöhet a gyümölcskocsonya, azt fejből nem tudom, de a tasakon úgyis rajta van. Ha azt is ráöntöttük, mehet a hűtőbe dermedni.

2021. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
De kedves vagy, 7-es, 9-es, hogy leírtad, lopom is!
2021. márc. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!