Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A közepes tűz hány fokot...

A közepes tűz hány fokot jelent a Horváth Ilonás szakácskönyvekben?

Figyelt kérdés

A régi könyvek egyértelműen a gázsütőre vannak írva, de még ott is bajos lehet. Egy egyszerű hőmérővel ma már mindent pontosítani lehet.

De mennyi az annyi, a közepes tűz esetén, aminél halványsárgára sütjük gázsütőben a sütit? 150°C vagy 180°C vagy 200°C fok? A sütőn nincs semmiféle skálabeosztás, csak egy feliratozatlan tekerentyű, van viszont egy sütőhőmérő.


Mennyi lehet a gyenge meleg, középmeleg, mérsékelten meleg, jól előmelegített??? (pár hőfokjelző a süteményeknél)



#sütési hőfok
2021. febr. 26. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem 150fok.

De a gázsütőkben másképp sültek a dolgok. Nekünk is hiába van már másik sütőnk, attól használjuk a nagyon régi sütőt is néhány süteményhez, mert egyszerűen nem jól sül a mai sütőkben, bárhogy is próbálja az ember. Nem olyan ízre és állagra sem. Ugye mikor az embernek volt egy nagyon bevált receptje, amit kifejlesztett tökéletesre az évek alatt, akkor nem fog annyira kísérletezgetni mással már, ha az új sütőben ötödik alkalommal se olyan már.

2021. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

150-175 közül lehet valamelyik. A Maillard dologtól függ talán, attól függően, hogy mit akarunk ugye elérni. [link]


Egyszerűen nem tudom hova rakni azokat a romantikus megfogalmazásokat amiket használt a könyvben...

2021. febr. 26. 22:21
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
180
2021. febr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is 180.
2021. febr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, 180°C, pontosabban 175°C, ha a linkelt filmet nézem.
2021. febr. 27. 01:04
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Én hálát adok a Horváth Ilonás könyveknek. Régi gáztűzhelyem van, idősebb nálam, és a mai netes recepteknél vagyok elveszve, mert mind fokot ad meg, meg mind légkeverésest ír.

Ha elektromos sütőm lenne fokokkal, akkor megnézném hogy mi rajta a legalacsonyabb és a legmagasabb fok, és annak a két végletnek a középpontját venném közepesnek.

2021. febr. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

:)

Na, megvan. 180°C

[link]


Vegyél mindenképpen egy sütőhőmérőt, meg fogsz lepődni hogyan tud változni, vagy milyen tempóban reagál.

2021. febr. 27. 01:32
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Azért nem vettem, mert nem üveges a sütőm ajtaja :D Tényleg ősrégi. Lecserélni meg azért nem merem, mert egyszer mikor említettem a gázosnak, azt mondta hogy rengeteg ügyfelétől hallotta hogy megbánta, mert a mai tűzhelyek nem olyan masszív, vastag anyagból vannak, ráadásul hamar el is romlanak. Úgyhogy úgy vagyok vele hogy amíg ez az öreglány működik, addig ragaszkodni fogok hozzá. Nem látnám a hőmérőt így, hogy nem üveges az ajtaja. Ha meg kinyitom, akkor már bekavarok a sütési folyamatba, nem mindennek tesz jót ha hirtelen esik a hőmérséklet a nyitogatás miatt.
2021. febr. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
#8: Ámen! 1976-os Komfort gáztűzhelyem van!
2021. febr. 27. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Kérdezö: amikor a Horváth Ilona a könyvet írta, a legtöbb helyen még nem gázzal, hanem fatüzlésü tüzhelyen föztek, de a gáztüzhelyeken is volt három fokozat, mást nem lehetett állítani.

Villanytüzhely esetleg nagy éttermekben volt, privát háztartásokban nem.

Akkoriban otthon senki nem tudta volna mérni a sütö belsö höfokát, mert nem volt hozzá megfelelö hömérö, ezért teljesen értelmetlen lett volna fokokat megadni, de igazánból senkinek - a szerzönek sem - jutott eszébe ilyesmi.

2021. febr. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!