Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sültkrumpli, szalmakrumpli...

Sültkrumpli, szalmakrumpli hogyan készíted?

Figyelt kérdés
Olvastam több receptet mindegyik előtte főzi 5percig, hűti majd süti 1percig aztán hűti majd süti 5percig. Na nekem nincs kedvem ennyit bajlódni vele.. Nincs egyszerűbb elkészítési mód?
2021. jan. 20. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Ezek a többfázisos elkészítési módok azt célozzák, h k mekis minőséget csináljanak. Megsütheted simán, egyfázisban is. Cyak egyszerre ne tegyél sok krumplit az olajba, mert lehűti és akkor nem sül hanem fő.
2021. jan. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Megpucolód, hasábbolond teszel rá 2-kanál lisztet össze forgatom és kisütőd .
2021. jan. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez attól függ, mennyire akarod finomra készíteni. Az előfőzéssel és sütéssel lehet elérni, hogy kívül ropogós legyen, belül pedig puha.


Én ritkán szarakodok vele ennyit, mert ezek nélkül is nagyon finom :) ha serpenyőben csinálod, arra figyelj, hogy tűzforró olajba tedd a krumplit és gyorsan süsd, ne hagyd, hogy az olajban álljon. Illetve az én tapasztalatom szerint kókuszolajban sütve a legfinomabb, aminek az az előnye is van, hogy kevésbé káros, mint a napraforgóolaj.

Sütőben pedig csak annyit csinálok, hogy olajspray-vel lefújom a tepsit, arra ráhalmozom és fűszerezem, sütöm kb 10-15 percig, aztán kicsit átforgatom, és tovább sütöm még kb 10 percig (sütőtől is függ). Mindkettő módszerrel elkészítve nagyon finom, nyilván a sütőben készült kevésbé olajos, és így egészségesebb azért.

2021. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Forro olajba teszem a krumplit. Ennyi.

Vagy veszek direkt fagyasztott hasabkrumplit. Azt is forro olajba kell tenni.

Forro alatt azt ertem hogy 2 szobaval arrebb is halljak hogy sistereg az olaj a krumplitol.

Nekem finom szokott lenni. Nem teljesen ropogós mint a mekis, ha sajat kezuleg keszited igy, de ha veszel fagyasztottat, az olyan lesz.

2021. jan. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Gyorsfagyasztott krumpli, Airfryer 200fokon, 17 percig. Ennyi
2021. jan. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapjaiban csak a nyers krumplit szoktam sütni.

Az biztos, hogy szerintem is finomabb, ha előtte megfőtt, de ilyen módon csak a pörkölt mellől kimaradt főtt krumplit szoktam. Valóban belől puha, kívülről egy perc alatt finom roppanós réteg sül rá. Más az íze.

2021. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Dörzsivel csap alatt kicsit levakarom, hogy ne legyen koszos


A héjjával együtt felvágom szeletekre, majd a szeleteket hasábokra


A krumplit jóalaposan átöblítem, majd 4-5 percig hagyom ázni


Alaposan megszárítom őket



Forró olajban kisütöm, figyelve arra, hogy ne legyen túlpakolva, mert akkor lehül az olaj és szottyos-zsírosra sül a krumpli


Egy fém tálba teszem, és megzsupálom sóval, fűzserekkel

2021. jan. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!