Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kocsonya recept?

Kocsonya recept?

Figyelt kérdés
Kocsonyát szeretnék főzni mert a bolti az csak egy durva utánzat.Google a barátunk de még sem.rákerestem de csak olyan recepteket találok ami elengedi a kezem,nem írja le részletesen az adalékok hozzá adását.Például .Tedd bele a fokhagymát... na jó,persze,egybe vagy darabolva,esetleg törve?Ezért linket ne is küldjetek,írjátok le ha nem fáradtság.Még nem főztem kocsonyát,de nem is akarom elrontani.Van itt baj nem kevés.tudom,ti a kisujjatokból rázzátok ezt a témát ki,de én olyan butus vagyok hozzá,hogy tíz év mulva tehetséges kezdőnek számitanék. :-D
2021. jan. 3. 10:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kell bele köröm meg bőr, mert abban van a kollagén, amitől megdermed, ahogy az előző írta. Én spec. nem öntöm le a levét, hanem ha felforr, kanállal leszedem a habot. Szoktam belerakni valami füstölt áru is. A végén szoktam egy kávéskanál kurkumát is belerakni, mert szép színe lesz, de ez csak ízlés kérdése.

Összefoglalva mitől lesz kocsonya a kocsonya: kollagén tartalmú disznóságok, jó sok fokhagyma, babérlevél és a lassú, gyöngyöző főzés. A zöldségek és a többi dolog ízlések és pofonok.

2021. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

11 . Köszönöm!

A kurkuma az mint festék jelent valamit a lében.szép sárga lesz tőle,ízben,állagban nincs jelentősége.Viszont ha a vöröshagyma külső levelét használom úgyanez érhető el vele.Ha nincs az első leve leöntve akkor sincs semmi gond gondolom,mivel a vér által keletkezett habot le szedjük és a végén miután minden ki van szedve a léből a hús,bőr,csont,zöldség, átszűrjük.

A tanácsaim közé teszem az önét is.

2021. jan. 3. 15:29
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nos, megfőzted?☺️
2021. jan. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
13 . Az elő készületek már megvan, most ugrik a majom majd a vízbe.He elkészült leírom mit csesztem el de nagyon.
2021. jan. 4. 11:49
 15/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem a majom, hanem a sertés ugrik a vízbe.😀Miért csesznéd el?! Ha meg akadsz szólj, itt vagyok. 13 vagyok.
2021. jan. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!