Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A fatörszhöz hasonló süteménye...

A fatörszhöz hasonló süteményeknél rögtön fel kell tekerni a piskótát, vagy meg kell várni amíg kihűl?

Figyelt kérdés
Ritkán sütök és akkor sem ilyesmit.Mikor törik jobban a tészta?A krém miatt gondolom hűlnie kell, viszont akkor lehet hogy már nem tudom úgy feltekerni...Kicsit félek tőle hogy ripityára törik a piskóta.

2020. dec. 22. 23:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Véletlen elírtam.. *fatörzshöz hasonló
2020. dec. 22. 23:02
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Régen úgy csinálták, hogy még melegen, üresen egy konyharuhával feltekerték és úgy hagyták kihűlni. A ruhában puha marad, nem szárad ki és utána le lehet tekerni, megtölteni és vissza. A krémet mindenképpen a kihűlt tésztára célszerű kenni, különben megolvad, szétfolyik (főleg ha vajkrém vagy tejszínes).
2020. dec. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Fatörzset még nem csináltam , de piskóta tekercset igen . Nekünk a szakács tanár úgy tanította hogy konyharuhával tekerjük fel amíg meleg.2 dolog miatt is így célszerű

1:ahogy hűl a piskóta egyre hajlamosabb törni

2: a konyharuha hagy annyi helyet a tészta rétegei között ami a krémnek kell

2020. dec. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a második válaszolónak teljesen, még melegen tekerd fel a piskótát, úgy készítjük a piskótaketercsnél is, és minden tekercsnél gyakorlatilag. Ha hidegen próbálod feltekerni, akkor törni fog, és nem lesz szép, sőt lehet össze sem áll.


Nem nézlek ostobának, de ezt meg kell osztanom, mert ismerősömmel megtörtént: feltétlenül vedd ki alóla a konyharuhát vagy a sütőpapírt, miután fel akarod tekerni a töltelékkel együtt! Ismerősöm gyönyörűen feltekerte a krémmel együtt a konyharuhát, harmadik réteg gyanánt... :D

2020. dec. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!