Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukrászok tudnátok nekem...

Cukrászok tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Erdei gyümölcsös mascarponés sajttortát szeretnék készíteni. Meg is van a receptem. Keksz alap helyet, két piskóta lap köze szeretném tölteni. A kérdés az lenne, hogy ezt dermedés után belehet majd vonni marcipánnal? Sose csináltam még, és nem tudom hogy szépen belehet e vonni, hogy nem e fog szétcsúszni vagy deformálódni, ilyesmi. Mert arra gondoltam hogy dermedés után kapna egy vékony vaníliás vajkémet és az egészet be vonnám marcipánnal vagy fondant-al.

#torta #fondant #marcipán #vajkém #sajtorta
2020. dec. 21. 21:28
 1/5 A kérdező kommentje:
"dermedés után kapna egy vékony vaníliás vajkrém réteget"
2020. dec. 21. 21:28
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Lehetséges, de ha nem fantasztikus a kézügyességed, akkor inkább ne próbálkozz vele, mert tényleg szétcsúszhat.


(Szerintem ízben nem is illene hozzá.)


Ja, nem vagyok cukrász, de szeretek süteményeket varázsolni.

2020. dec. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem dermedes elott is megtudnad csinalni, csak forditott sorrendben:


...eloszor belelj ki egy tortaformat a marcipannal, utana tedd bele a piskotalapot, a trutyit es vegul az utolso tesztadat, utana forditsd meg az egeszet es vedd le a tortaformat. Kesz is :)

2020. dec. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Második válaszoló ez egy kicsit furcsa praktika. 😂 De nem rossz ötlet köszönöm.

Pár évet jártam cukrász suliba, de munka mellett nem tudtam megcsinálni, mert én nagyon szemét munkahelyen dolgoztam és ott elehetetlenítettèk hogy be tudjak járni.

Úgyhogy némi alap tudásom valamennyi van de nagyon kevés ahogy egyre több tortát csinálok egyre ügyesebb vagyok most már (legalább is a család szerint ès szerintem is) ezért szeretnék megpróbálkozni, ezekkel a dolgokkal is.

2020. dec. 21. 22:27
 5/5 A kérdező kommentje:
ellehetetlenítettèk*
2020. dec. 21. 22:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!