Garnélarákos - fekete kagylós "Spaghetti allo scolio" (paradicsom helyett tejszínes) tészta receptre keresnék tippeket?
30/F vagyok, gyakorló szakács (azaz nincs még sok tapasztalatom a konyha minden területén) viszont jómagam imádok főzni és meg akarom lepni a családomat valami igazán különleges fogással karácsonyra. Ezért arra gondoltam hogy veszek fagyasztott garnélát és fekete kagylót (héjasat és héj nélkülit) és azt megpróbálom egy ilyen "fehérboros-fokhagymás-tejszínes-parmezános" fettuccine-vel megcsinálni.
Viszont mivel drága és nem hétköznapi alapanyagokról volna szó, szeretnék mindent úgy csinálni, hogy az jó legyen, ezért szeretnék segítséget kérni.
Én arra gondoltam, hogy a garnéla farkokat kiolvasztás után előre bepácolnám egy kis só-bors-olívaolaj-fokhagyma-citromlé keverékében 1 órán át a hűtőben, utána lepirítanám serpenyőben (1-2 perc), utána viszont meg kéne párolni a kagylókat (a héjas és héj nélküli példányokat) fehérborban. Viszont nem tudom hogy ezt hogyan kezdjem el? Ugyanis a neten többféle utasítást is találni - én pedig még soha nem csináltam héjas kagylót. (Azért szeretnék néhány héjas kagylót is hogy legyen valami mutatós a tányérban. Viszont tudom, hogy macerás, főleg arra ügyelni hogy ne essen ki a kagylóhús a héjból.)
A lényeg hogy ha a kagyló megvan, utána a héjas kagylókat kivenném, aztán jönne rá a tejszín, a parmezán, a tészta és végül a garnéla. Aztán tálaláskor a héjas kagylókból mutatóba a tányérra. (Én legalábbis így képzeltem el.)
De ez csak az alap elképzelés, biztos van valami profi leírás a neten, csak nem tudom hogy milyen néven kereshetnék erre rá?
Ha valaki esetleg már csinált ilyet és tudna tanácsot adni, annak nagyon hálás lennék!
Szia!
Én nem keverném a kagylót a rákkal, légy profi, kínálj alternatívát a vendégeidnek / családodnak.
A kagylós spagettit én pontosan így csinálom ahogy a mellékelt linken láthatod a youtubeon. A legfőbb titka, hogy a kagyló kifőtt olajos levét mindig fel kell használni az al dente spagettihez, hogy magába szívhassa az ízeket. https://www.youtube.com/watch?v=9V-tb5z5_K8&ab_channel=Giall..
A másikat csináld vagy paradicsomosan, vagy tejszínesen, vagy akár koktélparadicsommal + tejszínnel.
Küldök képet a sajátomról, az csak koktélparadicsommal készült. [link]
Nem szükséges és nem feltétlenül ad itt hozzá a marinád, készítsd el a rákokat, 1-1 perc oldalankénti sütéssel, oliva olajon. Szedd ki őket, majd glazírozd meg a paradicsomokat, adj hozzá fokhagymát és az al dente spagettit, hogy a keményítő krémesebb állagúvá tegye, a spagettihez a főző vize aljából tegyél hozzá, majd rakd rá tálaláskor a rákokat. Hintsd meg petrezselyemmel és kevés extra szűz oliva olajjal csepegtesd meg. Mehet rá petrezselyem is, nekem nem volt itthon. :) Ja! Durva tengeri sóra esküsznek az olaszok!
Jó étvágyat!
1 #
Nos nem rossz a recept, de nekem mindenféleképp a "kagylós-rákos" verzió kéne, ráadásul a paradicsomos ételeket nem mindenki kedveli a családból (néhány családtagnak ég a gyomra tőle) ezért akarom a paradicsomot minden téren mellőzni.
Amúgy itt van egy recept: [link]
Viszont ez is paradicsommal dolgozik, de ettől függetlenül tartalmazza mindazt, amit az ételbe szeretnék tenni (többek között rákot, héjas meg héjatlan kagylót) ezért feltételezem hogy mégis csak volna lehetőség arra, hogy ezt az ételt el lehessen készíteni úgy ahogy írtam - csak mellőzve a paradicsomot.
1 és 2. vagyok. Így már értem. Ahogy érzed... Arra figyelj, hogy az általad küldött linkben 3 fűszer is szerepel. Nos csak frisset használj, inkább legyen az csak 2 vagy 1 de friss legyen. Nincs gusztustalanabb a szárított morzsolt bazsalikomnál, mint ahogy nincs nála kellemesebb sem ha friss!
Ja és nagyszerű ilyen ételekhez a hámozott kockázott paradicsom.
Amúgy időközben megpróbáltam fejben kidolgozni egy receptet az interneten olvasottak alapján:
garnéla, fekete kagyló (héjas + héjatlan), fehérbor, salotta-, mogyoró- vagy fehér hagyma, fokhagyma, petrezselyem só, bors, tejszín
1. Vizet sóval tésztának feltenni főni
2. Sütőt előmelegíteni 40 °C-ra (melegentartás céljából)
3. Rákokat bepácolni kis só-bors-olívaolaj-fokhagyma-citromlé keverékében 1 órán át a hűtőben
4. Hagymát, fokhagymát*, petrezselymet* fölaprítani (aprítógép*)
5. Héjas kagylókat megtisztítani
6. Rákokat kivesszük, kevés olívaolajon oldalanként 1-2 percig pirítjuk, lefedjük, félretesszük
7. A vajat egy nagyobb fazékban vagy serpenyőben megolvasztjuk, a hagymát és a fokhagymát rátesszük. 2-3 percig kisebb lángon kevergetjük. Mehet rá a bor, a petrezselyem egy része és kevés só, ezt összeforraljuk. Utána mehet rá a kagyló (héjas és héjatlan)
8. A fazekat lefedjük, és kb. 3 percig főzzük a kagylókat, amíg ki nem nyílnak. Nem kevergetjük, csak rázogatjuk esetleg.
9. A kinyílt kagylókat kivesszük lefedjük, félre tesszük
10. A petrezselymet hozzáadjuk, ráöntjük a tejszínt, és a rászórjuk a parmezánt, majd összekeverjük (közben végig hő alatt tartjuk az edényt)
11. Mehet rá a leszűrt tészta és a garnéla
12. A végén adjunk hozzá a héjas kagylóból tálalásnál
Az az igazság hogy legalább 6 fő részére készül, ezért még pontosan ki kell számítanom a mennyiséget (ha ezügyben is kapnék tanácsot, annak is nagyon örülnék). Eddig ott tartok, hogy megvettem 2 kg garnélát (biztonság esetére, természetesen ami megmarad az később jó lesz más ételhez), 1 kg héjas és 1 kg héjatlan fekete kagylót. Közben fölvettem a kapcsolatot a blog írójával - aki szerint jó a recept, és ő 3,4 dl fehérbort javasolt a felöntéshez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!