Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi volt az első rendes főtt/sü...

Mi volt az első rendes főtt/sült étel amit TELJESEN EGYEDÜL csináltál? Hány éves voltál akkor?

Figyelt kérdés

Szóval nem rántottára vagy hasonlóra, hanem rendes ebédre gondolok.


Receptet mellékelnél/írnál?


2020. nov. 28. 15:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Paprikáskrumpli, 10 évesen.
2020. nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Zöldbableves 10 évesen. Anyukám egész nap dolgozott, a nagymamám nem szeretett fözni és meg éhes voltam. Felhívtam anyukámat a munkahelyén, hogy mondja el, hogy csináljam, aztán megföztem.
2020. nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 12 évesen isteni kakaós csigát sütöttem. A recept azt hiszem a régi típusú Horváth Ilona szakácskönyvben van. Emlékszem, hogy nyári szünet volt, egyedül voltam otthon, unatkoztam és édességet akartam enni.

Azután sorban következett a borsófőzelék, a bundás kenyér és a gombapörkölt, amiket egyedül készítettem tizenévesen.

2020. nov. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem. :) Talán töltött káposzta, mert az az egyetlen, ami megmaradt bennem, hogy csinálom, még általános iskolás voltam, és nem kiskamasz, hanem még gyerek. De egész kicsi korom óta tettem-vettem, segítettem a konyhában, szóval az nem maradt meg biztosan, hogy mi volt az első komoly főtt étel, amit egyedül csináltam.
2020. nov. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Asszem 8 lehettem, de biztosan nem idősebb. Tükör tojás, rántotta, tejbegríz, rízs, krumplipüré, szilvás-nutellás gombóc, rakott krumpli stb. sokat voltam egyedül/tesómmal otthon, szóval muszály volt.
2020. nov. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Dettó paprikás krumpli, kiváló pörköltalapú gyakorló kaja.

14

2020. nov. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Lecsó, kb. 10 évesen. Egyedül voltam otthon, és a szüleim hazatelefonáltak hogy főztek valamit mire hazaérnek.
2020. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Briós, harmadikban.

Hatalmas hó volt Zegen, 85-86 telén, két napig nem volt sulibusz, otthon maradtunk. Kinyitottam a szakácskönyvet és hajrá. Anyu akkor lepődött meg (vagy esett kétségbe), mikor felcsattogtam a munkahelyére, hogy melyik tepsiben sütöttem.

2020. nov. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

8-9 eves lehettem, amikor nekialltam szilvasgombocot csinalni, rendesen gyurt tesztabol ... kicsit nagyok lettek a gombocok, de nagyon finom volt. Ezek utan allandoan csaszarmorzsat csinaltam.


10 eves koromban mar fozoversenyt nyertem a foxi-őrs zaszlaja alatt :) Paprikaskrumpli bogracsban.

2020. nov. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Tejbegrízt, kb. 8 évesen. Ami amúgy vicces, mert sosem ettem olyan fú de sokszor tejbegrízt, most meg már sosem szoktam csinálni. :D Utána rántottát, muffint, kekszet, túrótortát, ilyesmiket. Sütni tanultam meg először.

Főzni is tudtam dolgokat, de igazán, tényleg kb. 19-20 évesen. Ez alatt azt értem, hogy akkor kezdtem tényleg sokat főzni, majdnem minden nap és akkor lett meg az a rutinos tudásom, hogy pl. ki tudom szűrni, melyik recept mennyire jó, át tudom variálni, kombinálni, meg tudom oldani főzés közben ha valami gondot látok, improvizálok, stb.

2020. nov. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!