Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortához kipróbalt és bevált...

Tortához kipróbalt és bevált krémrecept, amivel díszíteni és tölteni is lehet? Bármire nyitott vagyok.

Figyelt kérdés

Kettot probaltam ki.

Az egyik lefolyt a torta szelerol, a masik fajta meg a tortabol is kifolyt.


Barmit szivesen kiprobalok, csak maradjon rajta.


2020. nov. 17. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Csoki Ganache!


2 tábla keserűcsoki + 2 tábla tejcsoki (100 g-osak) + fél liter tejszín. Felforrósítod a tejszínt, feloldod benne a csokoládét. Simára kevered, jól kihűtöd, majd másnap robotgép habverőjével szépen kihabosítod.

Könnyű habos csokikrém lesz.

2020. nov. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Főzös pudingport - olyan ízben, amilyen krémet szeretnél - fél liter helyett csak 3 dl tejjel felfőzöd (nem kell bele cukor sem).

Amíg kihűl, 25 dkg margarint kikeversz 1 tojással és ízlés szerinti kristálycukorral + vaníliás cukorral. Amikor a pudingalap kihűlt, kanalanként belekvered a vajkrémbe. Hűtőben ki lehet fagyasztani kicsit felhasználás előtt, ha túl lágy lenne, szükség esetén mehet bele egy kis zselatin, hogy megtartsa. Én nem szoktam tenni bele, eddig még nem folyt le a sütikről, pedig olyanra is használom, ahol a krém tetejére kell önteni a csokimázat is.

Nagyon finom, nagyon könnyű krém, és az ízesítés miatt is szeretem, mert már elég sokféle ízű pudingport lehet kapni, így változatos krémek is készíthetők belőlük.

2020. nov. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

5dl habtejszínt felverek 2 csomag habfixálóval kemény habbá + ebbe ízlés szerint porcukor, 25dkg mascarpone és narancs vagy citromhéj

Szerintem isteni finom könnyű, jól kezelhető krém.

2020. nov. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Nalam a mascarpone es tejszinhab alap vált be a legjobban. Fel kiló mascarpone és 4dl habtejszin. Ebbe kb bármi mehet izesiteskent: nutella, dulce de leche, lekvár, gyümölcs, lemon curd, a variációk száma nagyjabol vegtelen. Maga a mascarpone es a tejszín nagyon stabil alapot ad, de ha higabb izesitot ad hozza az ember, akkor erdemes habfixalot is hozza tenni.
2020. nov. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyes megoldását túl hígnak találod, akkor megpróbálhatod tömeg szerint 50-50%-os arányban keverni az étcsokit és a tejszínt. Én mindig így csinálom és szerintem nagyon jó.
2020. nov. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4 tojás

20 dkg kristálycukor

2 evőkanál keserű kakaópor (holland kakaópor)

20 dkg étcsokoládé

25 dkg vaj

A főzött csokikrém elkészítése:


A tojásokat, az átszitált kakaóport és a cukrot egy fém keverőtálba tesszük és hidegen csomómentesre keverjük. A keveréshez legjobb, ha kézi habverőt használunk, azzal könnyen eloszlathatók az apró csomók is.

Egy olyan lábost, amire jól passzol a keverőtál 1/3-ig töltünk vízzel, és a tűzhelyen melegíteni kezdjük, közben a csokoládét kisebb kockákra törjük. Ha elég meleg a víz, rátesszük a lábosra a fém keverőtálat és kis lángon folyamatosan kevergetjük a tojásos krémet. (Fontos a folyamatos kevergetés, mert ha otthagyod, a tojás meg fog sülni, és édes rántotta lesz belőle, nem csokoládékrém.) Addig kell gőz fölött hevíteni, amíg sűrűsödni kezd.

Ha elérte a kívánt sűrűséget, beletesszük az étcsokoládét és a gőz fölött tovább kevergetjük 2-3 percig, majd félre rakjuk hűlni. Fontos, hogy teljesen kihűljön a főzött krém és azonos hőmérsékletű legyen a vajjal!

Végül a vajat felhabosítjuk és kanalanként belekeverjük a tojásos-csokis főzött krémet. Megkóstoljuk és ha úgy érezzük, hogy nem elég édes, adjunk hozzá porcukrot.


Ez egy nekem bevált főzött csokikrém receptje, bár egy kicsi rummal még megdobtam.

2020. nov. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom. Kiprobalom majd oket mindent.


Mar nem volt kedvem tovabb kiserletezni es tobb dolgot elpocsekolni, foleg hogy mara akartam, ugyhogy tettem a folyos krembe zselatint.

Nem tudom izre milyen lesz, de lagalabb megall rajta... 😂 😂

2020. nov. 18. 10:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!