Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell igazán finom kocsony...

Hogy kell igazán finom kocsonyát főzni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 27. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
2020. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A legfinomabb kocsonyás sertésláb,-köröm,-fül,-farok felhasználásával készíthetjük. Ízlés szerint kevés füstölt bőrt vagy fület is tehetünk bele, és van aki valamennyi sárga-és fehérrépát is főz bele, (én egyiket sem szoktam) ezen kívül kizárólag egész borsot és fokhagymát teszek bele.

Jól megmossuk a hozzávalókat, hideg vízben feltesszük főni, lassan forraljuk fel, majd lehabozzuk, és egész lassan főzzük további 4-5 órát. 10 percet állni hagyjuk, majd a tetejéről óvatosan leszedjük egy merőkanállal a zsírt, a teljes zsírtalanításhoz még papírtörlőt is használhatunk. Ezután tányérokba szűrjük, amikbe előzőleg 1-2 gerezd zúzott fokhagymát teszünk, majd hűvös(hideg) helyen pihentetjük. Tökéletes!

2020. okt. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mint a 2es, mi fokhagymàt nem teszünk pluszba a tányérba, zöldséget mi se teszünk bele. Késő este feltesszük főni és hajnalig nagyon lassan fő, aztàn mint a 2es.
2020. okt. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mint a 2-es, a tányérba én sem rakok zúzott fokhagymát.

Ebéd után szoktam feltenni főni, kb. 17-18 órára készen, szét adagolom, nyitott ablak mellett még nyáron is meghűl annyira lefekvésig, hogy már éjszakára be lehet tenni a hűtőbe.

2020. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Annyi a titka, hogy a húst/bőrt nem szabad kispórolni belőle, mert attól lesz jó kocsonyás majd és nagyon sokáig kell főzni minél alacsonyabb fokozaton. A többi igazából ízlés kérdése.

Ha esetleg érdekel, én sok körmöt és egy kisebb darab csülköt teszek bele (van a családban, aki csak a húst szereti benne, a bőrt nem, az ő kedvéért kell a csülök). Ízesítésnek só, egész bors és fokhagyma kerül bele, ezen kívül még sárga- és fehérrépát meg egy egész, megpucolt vöröshagymát is teszek bele. Ezeket nem esszük meg, csak jó ízt a levének.

Ha elkészült, akkor a levet leszűrve tányérokba teszem és beleadagolom a húst és a bőrt. Semmi más nem kerül bele.

2020. okt. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Semmi más nem kerül bele"

Hmmm.

No és a béka? :D

2020. okt. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!