Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit kell csinálni, hogy...

Mit kell csinálni, hogy "feljöjjön" a süti?

Figyelt kérdés
Többször próbáltam már, többféle sütőben, sütőporral és anélkül, az eredmény mindig ugyanolyan lapos lett.
2020. okt. 11. 16:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Hiba lehet még az is, hogy nem megfelelő edénybe teszed. 4 tojásos piskóta soha nem lesz magas egy nagy tepsiben.
2020. okt. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
És akkor hogyan kéne csinálni, hogy jó legyen? Vaj nélkül és kisebb tepsiben? Mondjuk feleakkorában?
2020. okt. 11. 17:19
 13/29 A kérdező kommentje:
Nem kellett nyújtani, egy folyékony massza volt, amit beleöntöttem a tepsibe és ment a sütőbe.
2020. okt. 11. 17:20
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki ezt, most hirtelen ezt találtam, de kb. nálunk is ez az alap.

És ahogy mások is írták: nem mindegy, hogy mekkora tepsibe teszed. A nagy sütőtepsi ehhez túl nagy.

[link]

2020. okt. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
A recept biztos működik, ne hagyd ki a vajat. Tedd kisebb tepsibe.
2020. okt. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
15%
Rengeteg ez a cukor 30 deka liszthez! Honnan vdtted a receptet?
2020. okt. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm, ki fogom próbálni a 14-es válaszoló által linkelt receptet.

És kisebb tepsiben fogom sütni.

A receptet egy sütős naplóból vettem, az ízével amúgy nem volt gond, mert isteni finom volt, befaltuk gyorsan. Csak nem hagyott nyugodni, hogy miért lett megint ilyen lapos. Előkeressem a másik receptet is, amit próbáltam? Az is hasonló ehhez, és az is ugyanilyen lapos lett, viszont az is nagyon finom volt amúgy.

2020. okt. 11. 17:47
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem linzer szerű lesz szerintem, hanem bögrés.


Bögrés sütikre keress rá, rengeteg féle fajta van, mindenféle adalékanyaggal, meg jelleget adó anyagokkal, ezeféle variációban.

Ami ezeknél a sütőporos tésztáknál ilyen szempontból még nagyon fontos, hogy a legelső lépés az a sütőnek a bekapcsolása legyen!

Mindenképpen teljesen előmelegített sütőbe kell tenni, és nem szabad nyitogatni az ajtót!


Bögrés süti, kevert tészta, kevert süti neveken futnak ezek a sütemények.

2020. okt. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Ja, itt véletlenül belefutottam egy válaszba, megakadt rajta a szemem, hogy sok a cukor.

Hát nem, ha a klasszik bögrés sütik mennyiségeit lemérjük dekára, akkor van olyan fajta is, hogy dekára több cukor kell bele, mint liszt!


Pl az egyik leggyakoribb alaprecepr az úgy kezdődik, hogy 2 bögre liszt, másfél bögre cukor!

Na most lisztből 2 bögre, az 30 deka, cukorból másfél bögre meg kb 36 deka!

2020. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

18, 19-es vagyok,

egyébként akkor már leírom ezt az alap receptet, tehát dekára és decire átváltva:

1: Sütő bekapcsolása

2: Száraz anyagok: 30 liszt, bele 1 cs. sütőpor, elkeverve.

3: 2 tojás, 1 deci olaj, 35 deka cukor jól elkeverve, majd 2,5 deci tejjel tovább keverve.

4: A 3-mas keverékbe beleszórod a 2-es keveréket, elkevered egyneműre, beleöntöd egy tepsibe (vajazva/lisztezve, vagy sütőpapírra) és mehet a 180 fokos sütőbe. Ne nyitogasd! Legalább 25 percig biztos ne nyisd ki!

2020. okt. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!