Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ilyen melegben mikor és mit?

Ilyen melegben mikor és mit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gáztűzhelyem van, nagyon meleg, egyszerűen inkább rendelem az ebédet, mert ha már csak a reggelit készítem pl rántottát, úgy befűt a lakásba a tűzhely, hogy meg tudok dö&#@gleni. Ráadásul a konyhaablakom keleti, kb fél tizenegyig betűz a nap. Addig ablakot sem nyitok, szellőztetni a kaja szagot.

Ti mikor főztök és mit?

A rendelés nem fenntartható, egyszer - egyszer belefér, de nem szeretnék egy adag levest, egy szelet húst még némi rizst kifizetni 1450ért. Ráadásul négyen vagyunk, ez 5800 Ft, egy étkezés. Sokallom :(

Köszönöm a válaszokat!


2020. aug. 21. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Dettó, délelőtt telibe kap a nap... előző nap délután megfőzök, ebéd előtt csak melegíteni kell, esetleg olyan kis apróságot, hogy krumplit sütök, hasonlók, amikkel nem kell órákig fűteni a konyhát.

Egyébként inkább a kevésbé zsíros kaják, amiket lehet zöldséggel, savanyúsággal enni.

- Zöldbab leves, savanyú krumpli leves, vegyes gyümölcsleves, hasonlók

- Pörköltet feltettem főni, bevonultam a szobába, és 10 percenként kimentem ránézni

- Rántott zöldségek: kelkáposzta, cukkini, csillagtök, majonézes krumpli-salátával, vagy hideg zöld-saláta, mint uborka-paradicsom-káposzta citromos lében

- Ha sütit akar a család, mindenképpen csak "sütés nélküli"-t vállalj be, van a net-en kismillió. Lényege, hogy háztartási kekszet, vagy babapiskótát raksz tálcára, és valami krémet sorjázol rá. (Pl. főzés nélküli pudingot kavarsz)

2020. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is dél- keleti a konyha, én nyáron csak este főzök.
2020. aug. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyümölcs levesek hamar meg vannak.

Plusz a főzési technika a lényeg mondjuk tészta,krumpli főzés felforralni a vizet és lekapcsolni alatta a gázt és hagyni forró lében meg főni.

2020. aug. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Most kitaláltam, hogy "hamis" túrógombócot készítek ebédre:

- megfőzöm a tejbegrízt, az készen van percek alatt, majd megvárom míg kihűl

- beletöröm a túrót és annyi tejfölt, hogy kellemes állagú legyen

- 2 evőkanállal lehet szilvamag formára szedni, és nem pirított zsemlemorzsába forgatom, nem kell a zsíros kaja!

Dióba, mákba, vagy éppen kakaóba forgatom, és akár tök hidegen is lehet enni!

2020. aug. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
HA délelött besüt a nap, attól még tudsz szellöztetni, söt a csukott ablakon keresztül jobban melegszik a lakás.
2020. aug. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös!

Még napkelte előtt becsukjuk az ablakot és besötételünk, hogy ne a délelőtti, kinti forró levegő jöjjön be, mert akkor egész nap csak a forró lakásban lehetünk.

Ha még erre bekapcsolod a gázt is, mert főzni kell, tök mindegy nyitott vagy zárt ablak mellett, az felér egy kínzással.

2020. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-osnak igaza van. Nálunk is az ablak előtt nagyon forró levegő van már reggel, de a sötétítőfüggöny mögött még hűvös van, így nincs nyitva ablak, hogy bejöjjön a nap által sütött levegő.
2020. aug. 22. 15:04
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Este érdemes főzni, ha hétkor nekiállsz, nyolcra végzel és utána mehet a szellőztetés egész éjjel.
2020. aug. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!