Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért lesz túrós a habtejszín?

Miért lesz túrós a habtejszín?

Figyelt kérdés

Többfélét is próbáltam már, de mostanában mindig elkezd túrósódni felverés közben.

A hűtőből vettem ki, az elején rendben volt, viszont utána elkezdett csomósodni és ki kellett dobni.



2020. aug. 17. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Túlvered és kcsapódik belöle a vaj
2020. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy az első írja. A habtejszinnel nagyin kell figyelni, egy pillanattal tovább veri az ember és máris vajat köpült.
2020. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

Ne ilyet vegyél hanem Hulalat azt nem lehet elrontani. Könnyebben kezelhető és keményebb is a hab.

A rendes tejszín ha túl vered túrós lesz mint neked is,ha meg nem eléggé akkor folyik össze vissza.

Sok bosszúság után csak Hulala !!!

2020. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Hát, lehet, a Hulala-ra nem kell annyira odafigyelni, de semmi köze a tejszínhabhoz, csak úgy néz ki!
2020. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Én nem szeretem a Hulalat.

Egyszerűen nem kell túlverni. Szerintem nem olyan nagy tudomány, eddig egyetlen egyszer sikerült elszúrnom az elmúlt 20 évben, azért az nem olyan nagy bosszúság :)

Egyébként ha meg nagyon keménynek kell lennie, akkor sem érdemes végtelenségig verni, mert idővel úgy is összeesik. Ilyenkor habfixálót kell bele tenni.

De sok receptnél nem is kell totál keménynek lennie, mert csak krémhez kell keverni, nem önmagában kell állnia.

2020. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Az 5-öst még annyival kiegészíteném, hogy a tejszínt jól le kell hűteni. Plusz érdemes még a hangerő lapátjait is.

De semmiképpen ne előtte mosd el a tálat, meg a lapátot forró vízzel, minél hidegebb, annál jobb.

És ahogy a többiek már írták, nem szabad túlverni, mert akkor kicsapódik a vaj.

Ha mégsem sikerül elcsípni a pillanatot, akkor sem kell kétségbeesni. Akkor tovább véred, amíg elkülönül a vaj, és lesz jó házivajad.

2020. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%

Nekem jobban bevált de kinek hogy.

A rendes tejszínnek nekem mellékíze van,kávéban nem érezni de sutikrémben igen.

2020. aug. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem meg a növényi tejszíneknek, akár felverendő, akár flakonos, van mellékíze.

Bár abból is van jobb, mint a Hulala, pl. cukrászhabokból a Meggle vagy President nem rossz minőség.

2020. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, túl van verve a tejszín, azért olyan.
2020. aug. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!