Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsó főtt étel receptek?

Olcsó főtt étel receptek?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon húzós volt most ez a hónapunk és szeptember elejéig nem sok pénzünk maradt. Van a fagyasztóban sertéscomb, oldalas, hurka, zöldbab, meggy, tök + krumpli is sok van itthon. Van rizs, kockatészta, szélesmetélt. Egyenlőre ezeket szeretném felhasználni jövőhéten, csak ha már muszáj akkor venni több élelmiszert. Ötleteket várok.

#Recept, főzés,
2020. aug. 15. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Variaciok tesztara a meglevo alapanyagokbol v keves plusz vennivalobol:

Krumplis teszta, grizes lekvaros teszta, turos teszta, makos teszta

Rizsbol lehet rakottas eteleket, pl rakott zoldbab, rizskoch.

Krumplibol rakott krumpli, sult krumpli tukortojassal

Rantott tok, sult tok, tokfozelek oldalassal

2020. aug. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

-Omlett sokféle zöldséggel.

-Paprikás krumpli nokedlivel.

-Lecsó tojással.

-Lecsó zukkini kockákkal.

-Rizseshús (20 dkg. bármilyen húsból)

-darálthúsból pörkölt, tejföllel, szélesmetélttel

-oldalasnól leves- a leveshez zöldség meg tészta; a húst kivenni, mellé

főtt burgonya és saláta;

-egy fej káposzta, kockatészta = káposztástészta, elbír mindenféle salátát;


Hár, elsőre ennyi.

2020. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
+ 20 db tojás, 2 szál kolbász, 1 nagy pohár tejföl. Liszt, cukor stb minden van. Paprika, paradicsom. De lecsó az tegnap volt. Comb az 3 kg van. Palóclevesre gondoltam vagy sertéspörkölt. Gulyásleves is volt a héten. Mi lehet még combból?
2020. aug. 15. 22:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Brassoi, rizses hus, vadas, szekelykaposzta, csikos v borsos v hentes tokany pl
2020. aug. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Palocgulyas,

Tejfolos zoldbableves

Sertéspöri,

Bakonyi

Hus lesutve krumplival tepsiben

Meggyleves

Meggyszosz fotthussal,krumplival

IIlletve en szoktam vagott tesztat csinálni porkolthoz ami csak liszt so viz :)

2020. aug. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Combot is lehet kirántani, ha tudod úgy szelni, hogy nem sok inas rész kerül a szelet közepébe. De ha felcsíkozod, és úgy borsos tokány, vagy brassói,

A daráltból fasírozott, vagy tojással töltve = stefánia szelet, ezekhez valami főzeléket, eléggé kiadós lesz

2020. aug. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én abból a 3kg combból csinálnék egy batár adag pörköltet, és 4-5 adagban lefagyasztanám. Jó feltétnek főzelékre, rizseshúsnak, gulyásnak vagy babgulyásnak, tejfölösen is finom, és jó eséllyel van még pár alternatíva ami épp nem jut eszembe.


Javaslom a habart, kolbászos krumplilevest, laktató egy kis kenyérrel. Lebbencsleves, szintén elég laktató, krumplis tészta, húsleveshez fillérekért lehet kapni mindent. A sparban szoktam vadászni a sárgacímkés pulykacombcsontot és farhátat, fagyasztva elég sokáig eláll. Fél kilo combcsont legutóbb kb 97Ft volt. Sertéscsont picit drágább, de ízes.


Tejberizs bűnöző napokra, lekvárral, kakaóval, fahéjjal ízlés szerint. Lángos, ha van élesztőd kéznél, csak liszt, tej élesztő és olaj (egyszer úgy rákattantunk a lángosra, hogy 5 napig minden nap sütöttem kettőt - ugyanabban az olajban). Fánk se sokkal húzósabb, palacsinta szintén. Sós muffin reggelire, táskábadobósnak, sajttal, túróval, hagymával, szalonnával, kolbásszal, bármivel!


Vadasmártás hús nélkül is élvezhető, én nokedlivel szoktam.

Hurka főtt krumplival kiadósabb. Paradicsomleves, grízgaluskaleves, paradicsomos káposzta, rakott krumpli, rántott tök, langalló... Egyelőre ennyi jutott eszembe. Sok éves spórolós főzés tapasztalata :)

2020. aug. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!