Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem olcsó recepteket?

Írnátok nekem olcsó recepteket?

Figyelt kérdés

Lehet mindenféle, egészséges, magyaros, más nemzet konyhája...stb.

Illetve írnátok még nekem tippeket, hogyan lehetne spórolni az itthoni főzéssel? Mely ételeket lehet pl lefagyasztani ( töltött káposztát és pörköltöt szoktuk csak) ?



2014. szept. 20. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
szöszi,ez elég vacak kérdés....
2014. szept. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért lenne ez a kérdés vacak.

Nem vagyok gyakorlott háziasszony, valamennyire tudok főzni, néhány ételt el tudok készíteni.

Eddig főként rendeltem az ételt, most szeretnék spórolni, gondoltam, akinek több a tapasztalata, majd megosztja a tippjeit.

Ja, és mivel nem szoktam kimérni adagokban az ételt és úgy lefagyasztani, ezért lövésem sincs, mi hogy reagál a fagyasztásra/kiolvasztásra, melyik étel alkalmas erre.

Egyébként barna vagyok, de köszönöm az hasznos válaszodat.

2014. szept. 20. 08:59
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Ha takarékoskodni akarsz, a vásárlásnál már kezdheted. Olvasgasd a reklámújságokat, és nézd, hol mi olcsóbb, figyeld az akciókat. És cédulával menj vásárolni, csak azt vedd meg, amit felírtál. Vehetsz húst nagyobb mennyiségben, főzésnyi adagokban lefagyaszthatod, száraztészta nem romlik, zöldséget is vehetsz több napra.

A receptekhez:

Általánosságban nagyon nehéz olcsó receptet ajánlani, de nézd meg az interneten így, hogy olcsó receptek. Azt hiszem Andi konyhája (ebben nem vagyok biztos) a recepteknél leírja, hogy fagyasztható.

Én már fagyasztottam kész rizsköretet, tarhonyát, sőt főzött tésztát is. A kész krumplival nem volt szerencsém. Ha viszonylag sok marad, de feltálalni kevés, akkor krokettet csinálok belőle, ez mindig sikeres.

Ne keseregj az előző válaszolón, én értékelem a törekvésedet. Sok sikert!

2014. szept. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
76%
Ígyvan mikor mi az olcsó :) például zöldségek gyümölcsökből mikor melyik olcsó jó kis leveseket lehet ha szereted a krémleveseket az még olcsón ki is jön :) pl.:fokhagyma krémleves stb... vagy ha nagy mennyiségben csinálsz pl:csont alaplevet az eláll a hűtőben és sok levesnek jobb ízt ad :) a krumpli az mindíg olcsó és az is marad..:D szóval akár sült hasáb, ezt mondjuk egy jó kis rántott csirke mellel hozzá tartár mártás, elég egyszerűnek tűnik de finom :D vagy törött krumpli (variálhatod is pl petrezselymes,hagymás stb..) Akár egy alap rakott burgonya, ehez sok extrát lehet rakni, kolbászt pl ha olcsó vagy gyümölcsöst,békönöst :D fagyasztani nem érdemes csak nagyobb mennyiségben,meg amugy is frissen minden jobb :) De majd ki tapaztalod hogy mi az amit szeret a család próbálj ki minnél több ételt, figyeld ki mikor mi olcsó :D
2014. szept. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En mint irtam regebben valakinek mar, havi 2o ezerbol oldom meg a fozest, vagyis inkabb a bevasarlast, mert ebbol a 2o ezerbol veszem a wc papirt, stb.t.

Ha erdekelnek a praktikaim receptjeim irj privat uzit es bemasolom neked amit a tobbieknek is elkuldtem mar.

(Ide nem fer ki)

Egyebkent en ma csirkecomb csontbol fozok levest lecsos palacsintaval.

2014. szept. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!