Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jól csináltam eddig a palacsin...

Jól csináltam eddig a palacsintát? Segitséget kérek!

Figyelt kérdés

Szóval eddig összekavartam 2 tojást, 300 ml. tejet, 3 kanálka cukrot és 1 csipetnyi sót. Majd ehez hozzákavartam 150 gram lisztet. Eddig jó ? És ezután mit kéne csináljak ?

Vékony palacsintát akarok, egyébként, nem olyan nagy kövéret !


2010. aug. 2. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szia én tej helyet ásvány vizet szoktam rakni addig amig nem érzem olyannaka miylennek szeretném de a tej is jó . cukrot nem rakok mert attol le ragad ugyis a tötlék édes lesz. de amugy jol cisnáltad vegyél elö palacsinta sütöt olajal bekened sütöt aztán emgforditod. tötelék: kakaos, turos, lekváros, nutellás, stb.. jo étvágyat:)
2010. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia süss ki egyet próbaképp,

és ha vastag ( a tej miatt) akkor szénsavas szódavizet vagy ásványvizet (de ne enyhét hanem rendeset) önts hozzá, próbáld úgy, ha nem elég vékony, de nem esik szét, akkor még szóda, amíg nem tetszik a vastagság :)


cukortól amúgy leragadhat...

olajjal kend át mindig a serpenyőt, de csak picivel


a donald kacsa szakácskönyve szerint: 3 tojás, 1/2 l tej, 2 ek szóda, 250 gr liszt kell... én mindig kevesebb tejet rakok és több szódát


de pl az egyik nagymamám csak szódával is meg tudja csinálni, nekem úgy még nem megy.

2010. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, tényleg lehet a cukor miatt ragadt le egy kicsit ( közben megcsináltam ), de lenne még egy kérdésem, ami mindig gondot okozott nekem. Szóval : mindig kikenem egy kis olajjal a serpenyőt és az első palacsinta mindig ki is jön, viszonylag jól. De mintha az egész olajat beszivná, nem tudom mi van, és a következő palacsinta már mintha csak a semmin sülne és ezért sokszor oda is ragad egy kicsit. A serpenyő szinte tiszta száraz marad az első palacsinta után, ez miért van ?
2010. aug. 2. 10:02
 4/7 anonim ***** válasza:
szia elsö vagyok szerintem akkor ne rakj bele olyan sok olajat de minden sütés után kend ki vagy rakj a tésztába is egy kis olajat ( szerintem az anyukám ugyis csinálja- ö meg szakács)
2010. aug. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Az én receptem:tojás,cukor,só,liszt,víz(csap)és olaj

Azt mondják,hogy nagyon jó a palacsinta tésztám:)pedig csak "ránézéssel"adagolom a hozzávalókat:)sok sikert!

2010. aug. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva kezdek hozzá és mások az arányok is.


Az edénybe teszek kb fél kg sima lisztet. Teszek bele egy egész tojást, csipet sót, kb egy evőkanálnyi olajat, egy csapott evőkanál cukrot és elkezdem adagolni bele a tejet úgy, hogy könnyedén, csomómentesre ki tudjam keverni kb olyan sűrűre, mint a nokedli tészta. (Kb 4-5 dl tej megy bele) Amikor csomómentes, annyi szódavizet, vagy ízmentes szénsavas ásványvizet adagolok bele folyamatos kevergetés közben, amitől viszonylag híg lesz, de nem olyan, mint a víz.(Ez is kb 4-5 dl, de lehet kevesebb is). Nem szabad nagyon hígra csinálni, mert akkor nem lehet megfordítani, de ha sűrűre hagyod, akkor meg túl vastag lesz.


Kenj ki egy teflon palacsintasütőt olajjal és amikor már forró, egy merőkanállal annyi masszát tegyél bele, ami elterül az alján. A serpenyőt forgasd a levegőben, így könnyebben terül el a massza.

2010. aug. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
folytatnám:) Ha nem tudod a levegőben megforgatni, akkor ajánlom neked azt a fajta teflon bevonatú lapos eszközt, amit direkt erre a célra gyártottak és nagyobb üzletekben, edény boltokban lehet kapni. Én mindig ezzel fordítom, így se az serpenyőt nem karcolom össze, se a tésztát nem dobom mellé. ha úgy érzed, túl vastag a tészta, tehetsz még bele ásványvizet, ha túl híg lett, akkor pici vizet keverj ki pár kanál liszttel és azt add hozzá sűrítésnek. ha elsőre nem sikerül, ne keseregj, a következő adag már csukott szemmel is menni fog:)
2010. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!